Dabar populiaru
Publikuota: 2010 liepos 14d. 12:09

G.Sodeika žada prisiimti atsakomybę dėl „Akropolio“ bylos

Gintaras Sodeika
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Gintaras Sodeika

Vidaus reikalų ministro patarėju paskirtas Gintaras Sodeika teigia prisiimsiąs atsakomybę, jei vadinamoji „Akropolio“ byla nepasieks aukštesnės instancijos teismo ir dėl to bus rasta jo kaltės.

Anksčiau skelbta, esą būdamas Vilniaus apskrities viršininko administracijos (VAVA) likvidatorius G.Sodeika trukdė apskųsti pirmosios instancijos teismo sprendimą vadinamojoje „Akropolio“ byloje. Bendrovė prašo leisti nesumokėti valstybei už sklypą Vilniuje daugiau nei 20 mln. Lt ir pirmosios instancijos teismo sprendimas buvo jai palankus.

VAVA Teisės departamento Juridinio poskyrio darbuotojai parengė skundą, tačiau G.Sodeika sutrukdė jam pasiekti teismą.

Jeigu mano kaltės bus rasta, aš atsakomybę prisiimsiu, – teigė G.Sodeika.Trečiadienį vidaus reikalų ministras Raimondas Palaitis pristatydamas naująjį patarėją žurnalistams teigė, jog juo visiškai pasitiki. „Taip, aš juo pasitikiu. Jis bus patikrintas dar kartą ir turės gauti naują leidimą dirbti su slapta informacija“, – teigė R.Palaitis.

Anot ministro, jo žiniomis, G.Sodeikos atlikti veiksmai buvo teisingi. „Netgi atvirkščiai – kai kurios žiniasklaidos priemonės bando viską apversti, nuo kojų ant galvos pastatyti ir visai kitur akcentus sudėti. Mano įsitikinimu, tai nėra teisinga. Tai yra finansiniai interesai ir kai kurios žiniasklaidos priemonės turi finansinių interesų“, – sakė R.Palaitis.

Pats G.Sodeika situaciją nusakė kiek kitaip, nei skelbė žiniasklaida. Anot jo, skundą tuomečiai jo pavaldiniai pateikė besibaigiant terminui, tačiau jis buvo rengtas skubotai, neprofesionaliai. „Skundas buvo ruošiamas tikrai labai ilgai, jis atkeliavo iki manęs paskutinę dieną. Susipažinęs su juo aiškiai mačiau ir nujaučiau, kad tas skundas surašytas nekvalifikuotai“, – sakė G.Sodeika.

Jis teigė skubiai kreipęsis į Ministro pirmininko kanceliariją ir gavęs išvadą, kad skundas yra parengtas „tragiškai“, jo teismui teikti negalima. Anot jo, tai patvirtino tiek ministro pirmininko kancleris Deividas Matulionis, tiek prezidentės patarėja teisės klausimais Solveiga Cirtautienė. Tuomet jis priėmė sprendimą panaikinti skundą ruošusių VAVA teisininkų įgaliojimus.

Tuomet buvo priimtas sprendimas perduoti bylą Nacionalinei žemės tarnybai, taip laimint dar dvi savaites laiko surašyti kvalifikuotą skundą. Šis terminas turėjo baigtis liepos 15 dieną, tačiau teismas sutiko jį pratęsti iki liepos 19 dienos. Iki šios datos jį ir ketinama parengti bendradarbiaujant su Vyriausybės bei prezidentūros specialistais.

G.Sodeika tvirtino esąs pasirengęs prisiimti atsakomybę, jei šioje situacijoje bus įžvelgta jo kaltės. „Jeigu mano kaltės bus rasta, aš atsakomybę prisiimsiu“, – teigė G.Sodeika.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min