Dabar populiaru
Publikuota: 2010 sausio 25d. 17:23

G.Vagnorius galutinai užgožė L.Dinių?

Laimontas Dinius
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Laimontas Dinius

Vienas pagrindinių naujai įkurtos Krikščionių partijos (KP) steigėjų Laimontas Dinius partijoje negavo jokių oficialių pareigų. Jis net nekėlė savo kandidatūros partijos pirmininko rinkimuose, kuriuose triumfavo Gediminas Vagnorius.

Bene daugiausiai narių į savaitgalį įkurtą KP atėjo iš G.Vagnoriaus vadovautos neparlamentinės Krikščionių konservatorių socialinė sąjungos. Dar keli šimtai narių prisijungė iš nykštukinės Lietuvos krikščioniškosios demokratijos partijos. Tačiau turbūt svarbiausia naujosios partijos dalis – Seimo frakcijos „Viena Lietuva“ nariai. Be G.Vagnoriaus ir kelių kitų pastaruoju metu politikoje nežibėjusių buvusių konservatorių, „vienalietuvininkai“ yra žymiausi ir matomiausi KP atstovai. Be to, būtent jie bus partijos atrama Seime.

Neoficialiu frakcijos lyderiu iki šiol laikytas būtent L.Dinius, jos nariai netgi kartais buvo vadinami „dinininkais“. Tačiau pastaruoju metu šis politikas neteko frakcijos seniūno pareigų – jį pakeitė  Aleksandras Sacharukas. Oficialiai teigiama, kad tai padaryta dėl siekio rotacijos būdu keisti seniūnus. Tačiau pripažįstama, kad tokiu būdu L.Diniui atvertas kelias tapti Seimo vicepirmininku, jeigu KP prisijungs prie valdančiosios koalicijos.

Eilinis partijos narys

Tuo tarpu Krikščionių partijoje jokių pareigų L.Diniui nenumatyta. Nors šis politikas anksčiau neatmetė galimybės pretenduoti į KP pirmininkus, savaitgalį vykusiame jungiamajame suvažiavime partijos vadovu išrinktas vienintelis kandidatūrą iškėlęs G.Vagnorius. Jo pavaduotoju iš „vienalietuvių“ gretų pasirinktas ne L.Dinius, bet jį frakcijos seniūno pareigose pakeitęs A.Sacharukas.

Būtume tik sugaišę porą valandų suvažiavimo laiko ir viskas.„Kol kas gal dar ankstoka apie tai kalbėti“, – paklaustas apie pareigas naujojoje partijoje mįslingai atsakė L.Dinius. Tačiau pridūrė, kad „kažkokie vadovaujami postai“ esą nėra jo tikslas: „partijoje nesu formalizuotas ir dėl to visiškai neišgyvenu“.

Panašia gaida Seimo narys kalbėjo ir apie tai, kodėl nusprendė nekelti kandidatūros į KP pirmininkus. „Visi tie dalykai yra išankstinių susitarimų rezultatas. Aš nežinau, ar kam nors yra reikalingi  tokie nenatūralūs spektakliai. Pasikalbėjau su savo žmonėmis, kurie norėjo iškelti mano kandidatūrą, ir paprašiau, kad šito nedarytų. Būtume tik sugaišę porą valandų suvažiavimo laiko ir viskas“, – aiškino L.Dinius.

Pretendentas į Seimo vicepirmininkus

Kita vertus, politikui prognozuojamos aukštos pareigos Seime. Jeigu KP prisijungtų prie valdančiosios koalicijos, ji pretenduotų į parlamento pirmininko pavaduotojo pareigas. Kaip realiausias kandidatas jas užimti minimas L.Dinius.

„Tai tikrai ne asmeninis mano vieno sprendimas. Tai, matyt, bus koaliciniai susitarimai, apie kurias dar kol kas sklandančios kalbos, bet nieko konkretaus“, – sakė parlamentaras.

Tačiau, pasak politiko, frakcija jau yra nusprendusi, kad į parlamento vicepirmininkus siūlytų būtent jo kandidatūrą, „Frakcijos nuomonė yra tokia. Ji gali ir pasikeisti. Politikoje niekada nesakyk niekada“, – filosofavo L.Dinius.   

Oficialios permainos Seimo vadovybėje galės įvykti Seimo pavasario sesijoje, kuri prasidės kovo 10 dieną.    

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min