TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

G.Vagnorius: nepakeitus premjero prie koalicijos nesijungsime (papildyta 15.57 val.)

Gediminas Vagnorius
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Gediminas Vagnorius
Šaltinis: 15min
0
A A

Krikščionių partijos frakcija nemato galimybės jungtis prie koalicijos, kol Vyriausybei vadovauja Andrius Kubilius.

Anot šios partijos lyderio Gedimino Vagnoriaus, A.Kubilius „neturi antikrizinių veiksmų plano ir politinės valios siekti būtiniausių ekonominių ir socialinių permainų“. G.Vagnoriaus nuomone, ministras pirmininkas yra didžiausia kliūtis visai valdančiajai koalicijai, todėl jį derėtų pakeisti.

„Partijos prezidiumas pabrėžė, kad jis (A.Kubilius) nevykdo savo pažadų ir atsisako net pradėti pokalbius dėl neatidėliotinų veiksmų plano, kuris padėtų kurti darbo vietas ir didinti valstybės biudžeto įplaukas. Dėl to atsižvelgdamas į šias aplinkybes Krikščionių partijos prezidiumas paragino valdančiąją partiją ir koalicijos partnerius nedelsiant spręsti visuomenės pasitikėjimą praradusio Vyriausybės vadovo klausimą. Mūsų manymu, nepakeitus ministro pirmininko valdančiosios koalicijos išplėtimas ir politinis sustiprinimas šalies ūkiui ir gyventojams gali atnešti daugiau žalos nei naudos“, – po Krikščionių partijos prezidiumo posėdžio trečiadienį naujienų portalui 15min.lt sakė G.Vagnorius.

Jungiantis į koaliciją reikalavimas pakeisti Vyriausybės vadovą neatrodo labai rimtas ir labai nuoseklus, – sakė V.Valentinavičius.Ką matytų premjero poste vietoj A.Kubiliaus, G.Vagnorius neatskleidė, esą tai siūlyti turėtų didžiausia koalicijos frakcija, t. y. Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai. „Mes pateikėme siūlymą. Lauksime, kokius sprendimus darys valdančioji koalicija, ir tada spręsime“, – teigė Krikščionių partijos lyderis.

Krikščionių partijos frakcija Seime turi 12 narių. Oficialiai ji nepriklauso nei valdantiesiems, nei opozicijai.

Trečiadienį ryte valdančiosios koalicijos lyderių susitikime nuspręsta dėl koalicijos išplėtimo kalbėti su visomis jėgomis, kurios pritars dabartinei Vyriausybės programai. A.Kubilius žurnalistams teigė, jog koalicija taip ir nesulaukė Krikščionių partijos atsakymo, ar ši pritaria Vyriausybės programai ir vykdomai ekonominei, finansinei bei socialinei politikai. „Jie tokio atsakymo kol kas nedavė. Mes manome, galbūt kitos Seime esančios frakcijos ar grupės būtų pasiruošusios į šiuos klausimus atsakyti greičiau“, – teigė premjeras.

Papildyta 15.57 val.: A.Kubiliaus patarėjas pareiškimą vadina nerimtu

Premjero A.Kubiliaus patarėjas Virgis Valentinavičius teigia, jog toks Krikščionių partijos prezidiumo nutarimas skamba nerimtai.

„Tokių pareiškimų, kaip šis (Krikščionių partijos) prezidiumo nutarimas, jų negalima laikyti pritarimu Vyriausybės vykdytai ir vykdomai ekonominei ir socialinei politikai. Premjero nuomonė visada buvo, kad Krikščionių partijai, jos frakcijai trūksta nuoseklumo, ir šis prezidiumo nutarimas patvirtina tokią prielaidą, kad nuoseklumo per mažai, blaškymosi per daug. Jungiantis į koaliciją reikalavimas pakeisti Vyriausybės vadovą neatrodo labai rimtas ir labai nuoseklus“, – naujienų portalui 15min.lt sakė V.Valentinavičius.

Premjero patarėjas pakartojo, kad valdančioji koalicija yra pasiruošusi derėtis „su visomis jėgomis Seime, kurios yra už stabilumą, kurių ketinimai yra rimti“, tačiau tuo pačiu „nesibaido galimybės dirbti ir mažumos Vyriausybėje“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min