Dabar populiaru
Publikuota: 2009 lapkričio 5d. 11:46

G.Kryževičius paskirtas LAT pirmininku

G.Kryževičius.
LRS nuotr. / G.Kryževičius

Seimas ketvirtadienį priėmė nutarimą, kuriuo patvirtino prezidentės Dalios Grybauskaitės teikimą skirti Gintarą Kryževičių Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) pirmininku.

Už jo skyrimą balsavo 96 parlamentarai iš 103 dalyvavusių balsavime, „prieš“ buvo vienas, 6 susilaikė.

Prisistatydamas Seime G.Kryževičius pripažino, jog teismuose šiuo metu yra pernelyg daug korupcijos ir vienu iš prioritetų vadino jos pažabojimą.

„Sieksiu bendradarbiauti, sieksiu tų tikslų, kuriais jūs patikėjote, nepadarysiu gėdos jūsų parodytai politinei valiai ir nenuvilsiu“, – po balsavimo parlamentarams dėkojo G.Kryževičius.

Seimo pirmininkė Irena Degutienė naujajam LAT pirmininkui linkėjo sėkmės darbe ir „daugiau teisingumo“.

Kandidatui priekaištų neturėjo

Visų frakcijų atstovai neturėjo priekaištų G.Kryževičiui, kaip kandidatui. Parlamentarai jį vadino principingu, sąžiningu, turinčiu aukštas dalykines savybes. Taip pat pastebėjo, jog G.Kryževičius teismų sistemoje dirba jau daugiau nei 20 metų.

„Tikiuosi, kad pretendentas, tapęs LAT pirmininku, garbingai atliks šias pareigas ir sustiprins autoritetą. Galima sakyti, kad tam trūksta įgaliojimų... bet čia yra viena maksima ir ta maksima būtų tokia: ne vieta puošia žmogų, o žmogus vietą, o čia yra žmogus, kuris galės tai padaryti“, – pabrėžė Seimo vicepirmininkas socialdemokratas Česlovas Juršėnas.

Ne vieta puošia žmogų, o žmogus vietą, o čia yra žmogus, kuris galės tai padaryti, – sakė Č.Juršėnas.Parlamentarai pastebėjo, jog LAT beveik dvejus metus neturi vadovo, ir ragino juo patvirtinti G.Kryževičių. „Net žiniasklaidos atstovai nesugebėjo nieko iškapstyti apie šį pretendentą, jokios kompromituojančios medžiagos“, – argumentavo konservatorius-krikdemas Vidmantas Žiemelis.

Tačiau dalis parlamentarų pastebėjo, jog derėtų svarstyti apie tokių aukštų pareigūnų, kaip LAT pirmininkas, tvirtinimo tvarkos keitimą, esą dabartinė tvarka nepakankamai vieša ir skaidri.

„Noriu atkreipti dėmesį, kad skyrimo tvarka į atsakingas pareigas teisėjo, kuris gali nulemti savo sprendimu žmogaus likimą, pasodinti, įkalinti, atimti turtą ir panašiai, turi būti ypač atsakinga. Aš manyčiau, kad yra priekaištas ne gerbiamam kandidatui, o Seimui, kad per 20 metų nesugebėjo tvirtinti viešesnės, skaidresnės atsakingų pareigūnų skyrimo procedūros“, – kalbėjo „tvarkietis“ Petras Gražulis.

Jo partijos bičiulis, opozicijos lyderis Valentinas Mazuronis taip pat teigė, jog LAT pirmininko skyrimo procedūra pernelyg formalizuota. „Galbūt norėtųsi, kad AT pirmininko skyrimo tvarka būtų gilesnė, labiau analizuojanti“, – teigė jis, tačiau pridūrė, jog G.Kryževičiui priekaištų neturi.

Buvęs LAT pirmininkas Vytautas Greičius po ilgų diskusijų Seime buvo atleistas liepos 21-ąją. V.Greičius taip pat buvo vienas iš kandidatų toliau vadovauti LAT.

Prezidento Valdo Adamkaus favoritu laikytas Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjas, buvęs teisingumo ministras Jonas Prapiestis nesiekė tapti LAT pirmininku.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:08
43:31
00:42

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min