TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gabrielius Landsbergis ir Irena Degutienė dėl konservatorių pirmininko posto varžysis antrame ture

Irena Degutienė ir Gabrielius Landsbergis
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Irena Degutienė ir Gabrielius Landsbergis
Šaltinis: 15min.lt, BNS
0
A A

Seimo narė Irena Degutienė sekmadienį paskubėjo pasveikinti europarlamentarą Gabrielių Landsbergį laimėjus Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos pirmininko rinkimus. Pirmadienį baigus skaičiuoti balsus paaiškėjo, kad reikės antrojo rinkimų turo.

Jame susirungs pirmajame rinkimų ture daugiausia balsų surinkęs G.Landsbergis ir antra likusi I.Degutienė. Rinkimai vyks artimiausią savaitgalį.

Pirmadienį Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai pranešė, kad dabartinio partijos pirmininko Andriaus Kubiliaus remtas G.Lansbergis surinko 49,78 proc., o I.Degutienė – 43,05 proc. balsų. Už G.Landsbergį balsavo 4525 TS-LKD nariai, už I.Degutienę – 3913 partiečių.

Kiti kandidatai surinko kur kas mažiau balsų. Už Jurgį Razmą pasisakė 231 partijos narys, už Mantą Adomėną – 212, už Laimą Andrikienę – 182, už Emanuelį Zingerį – tik 27 nariai.

Sekmadienį vakare buvo skelbta, kad dar trūksta dviejų skyrių balsų, tačiau pirmadienį nuspręsta rezultatų Elektrėnų ir Švenčionių skyriuose nė nepriskaičiuoti, nes rinkimuose pasitaikė pažeidimų.

Tai reiškia, kad G.Landsbergiui ir I.Degutienei teks susirungti antrame rinkimų ture. G.Landsbergiui iki pergalės pirmame rinkimų ture pritrūko vos 21 balso.

Tuo tarpu I.Degutienė dar sekmadienį socialiniame tinkle „Facebook“ buvo pasveikinusi konkurentą su pergale.

G.Landsbergiui ir I.Degutienei teks susirungti antrame rinkimų ture. G.Landsbergiui iki pergalės pirmame rinkimų ture pritrūko vos 21 balso.

„Nuoširdžiai sveikinu Gabrielių Landsbergį garbinguose rinkimuose tapus naujuoju Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų pirmininku. Didelis partiečių pasitikėjimas įpareigoja – turime bendromis ir susitelkusios partijos pastangomis įveikti kylančius iššūkius ir ranka rankon kurti gražesnę Lietuvą!“ – „Facebook“ paskyroje G.Landsbergį sveikino I.Degutienė.

Pirmadienį ji šiuos žodžius atsiėmė.

„Sulaukiau informacijos iš Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų sekretoriato, kad, greičiausiai, per pirmąjį turą partijos pirmininkas visgi nebuvo išrinktas. Bet kuriuo atveju, sveikinu Gabrielių Landsbergį pirmajame partijos pirmininko rinkimų ture surinkus daugiausiai balsų. Taip pat dėkoju kitiems kandidatams už praturtintą diskusiją apie partijos ateities kryptis“, – pasitaisė I.Degutienė, pridurdama laukianti partiečių paramos antrajame naujojo partijos pirmininko rinkimų ture.

Paramą I.Degutienei antrajame rinkimų ture jau išreiškė trečias rinkimuose likęs Seimo narys Jurgis Razma.

I.Degutienė: Antrasis turas yra klastingesnis

I.Degutienė pirmajame TS-LKD pirmininko rinkimų ture nusileido europarlamentarui G.Landsbergiui, tačiau sako, jog kova dar nebaigta.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Irena Degutienė
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Irena Degutienė

Pasak I.Degutienės, „antrasis turas yra klastingesniss“, o rezultatus lems ir partijos narių aktyvumas, ir pirmajame ture kitiems kandidatams savo balsą atidavusių partiečių sprendimas.

„Antras turas yra klastingesnis. Paanalizavus Seimo rinkimus, vienmandatėje apygardoje kartais būna taip, kad pirmam ture išloši, o antrame – praloši, nes nežinia, kaip susidėlioja kitų balsai. Juk be mūsų abiejų buvo dar keturi kandidatai, kurie bendrai gavo apie 500 balsų“, – BNS pirmadienį sakė I.Degutienė.

Ji taip pat pabrėžė, jog persvara tarp jos ir G.Landsbergio nėra didelė, ir antrojo turo rezultatai daug priklausys nuo to, kiek partijos narių ateis balsuoti. „Antrasis turas dar priklausys ir nuo to, kiek ateis TS-LKD narių dalyvauti antrajame ture, nes pirmas turas parodė, kad aktyvumas yra tikrai mažas, palyginti su  2011 ir 2013 metų partijos pirmininko rinkimais, kiek pamenu, ten buvo apie 11 tūkst. balsavusių. Yra daug dedamųjų, nuo kurių gali rezultatai būti vienokie ar kitokie“, – kalbėjo konservatorė.

G.Landsbergis: palaikymas džiugina

I.Degutienės varžovas G.Landsbergis BNS sakė, kad toks palaikymas „džiugina“, ir sakė jo tikėjęsis stebėdamas partiečių nuotaikas susitikimuose TS-LKD skyriuose. Kandidatas į partijos pirmininkus sakė, kad didžiausias iššūkis bet kuriam laimėjusiam būtų suvienyti žmones partijos viduje, suderinant skirtingas idėjas, programas ir „atsakant į klausimą, kaip bus dirbama kartu“.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Gabrielius Landsbergis
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Gabrielius Landsbergis

„Tai yra didelis įpareigojimas, kai kalbame apie partijos suvienijimą ir įvairių frakcijų suvienijimą partijos viduje, kad mes būtumėme ir tvirta bendruomenė ir, kita vertus, būtumėme pasiruošę laimėti rinkimus kitąmet“, – sakė G.Landsbergis.

Išrinktasis partijos vadovas pareigose pakeis nuo 2003 metų konservatoriams vadovavusį Andrių Kubilių, kuris atsisakė siekti dar vienos kadencijos ir parėmė G.Lansbergio kandidatūrą.

Pagal partijos įstatus, pirmininkas renkamas dvejų metų kadencijai.

TS-LKD turi beveik 15 tūkst. narių, savivaldos rinkimuose ji liko antra po socialdemokratų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min