Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2019 gegužės 17d. 10:20 , Atnaujinta: 2019 gegužės 17d. 14:06

Gabrielius Landsbergis stiprina pozicijas: kvietimų prisijungti prie konservatorių frakcijos – ne vienas

Gabrielius Landsbergis ir Mantas Adomėnas Seime
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Gabrielius Landsbergis ir Mantas Adomėnas Seime

Iš Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos dėl ryšių su „MG Baltic“ buvusiu viceprezidentu Raimondu Kurlianskiu pašalintas Mantas Adomėnas penktadienį pasidalijo oficialiu kvietimu sugrįžti į konservatorių frakciją. Šis teigia dar neapsisprendęs – reikia pagalvoti, ir užsimena, kad tokį kvietimą galbūt gavo ne vienas. Taip ir yra – kvietimą prisijungti prie TS-LKD frakcijos 15min patvirtino gavęs ir buvęs „valstiečių“ frakcijos narys Bronislovas Matelis. G. Landsbergis BNS teigė, kad tokių kvietimų ir vykstančių pokalbių šiuo metu yra ne vienas.

M.Adomėno penktadienį išplatintame laiške G.Landsbergis rašo, jog valdantieji persekioja politinius oponentus įvairiomis komisijomis, vykdo politinį spaudimą ir kišasi į nepriklausomų institucijų veiklą, o taip pat naudoja administracinius resursus tam, kad uzurpuotų visų lygių valdžios šakas.

„Šios pavojų demokratijai rodančios tendencijos paskatino atidėti į šalį ideologinius nesutarimus ir susivienyti bendram opoziciniam veikimui tris klasikines ideologijas išpažįstančias partijas – konservatorius, liberalus ir socialdemokratus. Demokratines vertybes išpažįstantys Seimo nariai, priklausę kitoms frakcijoms ar Mišriai Seimo narių grupei, taip pat nutarė savo prisijungimu prie opozicijos sustiprinti demokratiją ginančiųjų bendruomenę“, – laiške rašo G.Landsbergis.

Toliau konservatorių lyderis tęsia žinantis M.Adomėno indėlį plėtojant konservatizmo politinę ideologiją Lietuvoje bei reikšmingus intelektualinius gebėjimus, todėl neabejojantis kad juos tebesieja bendra konservatizmo politinė pasaulėžiūra.

„Todėl, siekdamas telkti politines ir intelektualines pajėgas pasipriešinti grėsmėms, kurias valdantieji kelia demokratijai, ir stiprinti opoziciją, kviečiu rimtai apsvarstyti grįžimą į TS-LKD frakciją Seime ir savo žiniomis ir patirtimi prisidėti prie demokratiją ginančiųjų bendruomenės“, – rašo jis.

M.Adomėnas: pasiūlymas įdomus

M.Adomėnas feisbuke paskelbė, kad laiškas jam buvo netikėtas, o pasiūlymas – įdomus, duodantis medžiagos apmąstymams.

„Aišku, reikia viską nuodugniai apgalvoti – bet artimiausiu metu apsispręsiu ir paskelbsiu sprendimą, – teigė jis. – Aišku tik tiek, kad nauja politinė padėtis ir netikėtos, precedento neturinčios politinės peripetijos, galimo politinio chaoso valstybėje perspektyva reikalauja daug ką iš naujo permąstyti.“

Jis užsiminė galbūt ne vienintelis gavo panašų kreipimąsi.

15min M.Adomėnas sakė, kad situacija iš tiesų yra beprecedentė, egzistuoja politinio chaoso galimybė.

„Matant tokį veikimą iš tiesų yra paskata telktis. Reikia viską kruopščiai apmąstyti, pasiūlymas yra tikrai įdomus. Esu komandiruotėje, per savaitgalį noriu ir pasitarti, ir apmąstyti“, – teigė jis.

M.Adomėnas buvo teisus – jie ne vienintelis kviečiamas prisijungti prie frakcijos.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Bronius Matelis
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Bronius Matelis

„Valstiečių“ frakciją palikęs ir Mišrioje Seimo narių grupėje seniūnu dirbantis B.Matelis 15min prisipažino gavęs panašų laišką su kvietimu prisijungti.

„Europoje tų sveikesnių jėgų vienijimasis yra geras dalykas, aš jam pritariu. Mes esame apie tai šnekėję ir su Gabrieliumi. Kažkaip norisi, kad ta banga, kuri dabar buvo užėjusi populizmo, kad ji tuo ir baigsis dabar su „valstiečiais“. O norint, kad tai įvyktų, tas buvimas mišrioje frakcijoje...“, – teigė jis.

B.Matelis sakė labai rimtai svarstantis G.Landsbergio kvietimą.

„Dabar tarsimės, mačiau ir Mantas gavęs, įtariu, kad dar kas nors gali būti gavęs galbūt ir iš „valstiečių“, aš nežinau“, – kalbėjo jis.

B.Matelis teigė, kad, jo žodžiais, sveikiau mąstantys ir išsilavinę „valstiečių“ frakcijos nariai taip pat ateityje turės pasirinkti, su kuo kurti politinę ateitį.

Laiškų negavo, bet svarstytų galimybes

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijoje yra bent vienas buvęs konservatorius – Egidijus Vareikis. Tačiau jis tikino G.Landsbergio laiško bent jau kol kas negavęs.

„Nematau. Matyt, nesu (gavęs laiško – red.past.) – kalbėdamas su 15min elektroninį paštą tikrino E.Vareikis. – Kažkada mane, kaip pasakyt, atleido tas pats G.Landsbergis pasakydamas, kad netinku aš tai frakcijai, tai nežinau, jei pasikeitė jo pažiūros, tai lauksiu žinių. Bet turėtų jo pažiūros pasikeisti“, – aiškino Seimo narys, paklaustas, ar svarstytų galimybę sugrįžti į partijos, kuriai priklausė ilgus metus, frakciją.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Egidijus Vareikis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Egidijus Vareikis

Politikas iš TS-LKD išstojo prieš 2016 m. Seimo rinkimus ir juose dalyvavo su „valstiečiais“, bet į LVŽS nėra įstojęs.

Sulaukęs 15min klausimo G.Landsbergio laiško savo pašto dėžutėje ieškojo ir balandį Seimo nariu tapęs buvęs „tvarkietis“ Andrius Mazuronis. Nerado, tačiau pripažino, kad gavęs tikrai svarstytų tokią galimybę ir iškart „ne“ nesakytų.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Andrius Mazuronis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Andrius Mazuronis

G.Landsbergis BNS teigė, kad tokių išsiųstų kvietimų ir vykstančių pokalbių šiuo metu yra ne vienas, tačiau nuo platesnių komentarų susilaikė.

„Matydami valdančiųjų keliamas grėsmes ir daromą šiurkštų spaudimą nepriklausomoms institucijoms, susivienijo ne tik opozicijai priklausančios tradicinės partijos, bet ir vis daugiau valdančiųjų ir Mišrios Seimo narių grupės narių svarsto galimybes prisidėti prie opozicijos. Todėl savo kvietimais raginu juos prisijungti prie parlamentinės opozicijos“, – BNS teigė konservatorių vadovas.

Pašalino dėl neleistinų ryšių

2018 metų birželį TS-LKD Priežiūros komitetas pašalino M.Adomėną iš partijos.

„Deja, turėjome konstatuoti, kad M.Adomėnas, būdamas partijos nariu, tenkino „MG Baltic“ koncerno interesus, poreikius, siekė su jais sukurti draugiškus santykius, vykdė jų tam tikrus prašymus ir mainais už galimą finansinę ar kitokią paramą“, – sprendimą komentavo komiteto pirmininkas Valdas Benkunskas.

Po šio sprendimo M.Adomėnas konservatorių frakciją paliko pats.

M.Adomėnas anksčiau pripažino gavęs „MG Baltic“ palaikymą dalyvauti TS-LKD pirmininko rinkimuose, kad atimtų balsų iš tuometinio kandidato G.Landsbergio, taip pat taręsis dėl finansinės paramos rinkimams bei R.Kurlianskio buvęs įtikintas balsuoti už koncernui naudingas pataisas. Jis visuomet pabrėžė, kad paramos iš koncerno negavo.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Talentingi vaikai

Video

04:10
15:03
13:00

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min