Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugsėjo 26d. 12:24 , Atnaujinta: 2021 rugsėjo 26d. 14:54

G.Landsbergis: gąsdintojai nesugeba paaiškinti, kas jų šeimai ar kalbai grasina

Gabrielius Landsbergis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Gabrielius Landsbergis
Sekmadienį Vilniuje vykstančiame Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos suvažiavime pirmininku be balsavimo paskelbtas Gabrielius Landsbergis. Tai yra paskutinė jo kadencija pirmininko poste.

Konservatorių Priežiūros komiteto pirmininkas Valdas Benkunskas suvažiavime priminė, kad rinkimams buvo pateikti 16 kandidatų, tačiau galiausiai 15 jų atsisakė kandidatuoti – liko vienintelis G.Landsbergis.

„Tokį sprendimą kandidatai priėmė esant ypatingai situacijai“, – priminė V.Benkunskas.

Priežiūros komitetas, anot jo, nusprendė, jog pagal partijos įstatus negali būti rinkimų, kai kandidatas – vienas.

„Konkurencinei rinkimų aplinkai nesusiklosčius, imperatyvios įstatų procedūros nėra taikomos“, – Priežiūros komiteto poziciją dėstė jis.

Kadangi sekmadienį prieštaraujančių nebuvo, G.Landsbergis be balsavimo buvo paskelbtas pirmininku.

Pats politikas, anot BNS, vėliau žurnalistams teigė, kad tokį neįprastą jo patvirtinimą naujai kadencijai – be įprastinio partijos narių balsavimo dėl pirmininko kandidatūros – lėmė aplinkybės.

„Taip susiklostė aplinkybės. Karantinas prie to prisidėjo, epidemiologinė situacija, Vyriausybės išrinkimas. Ko gero, jaukiau jausčiausi, jeigu būtų kitaip. Bet yra sprendimai, žmonės turėjo galimybę išsakyti nuomonę, prieštarauti jai, net sustabdyti šiandienos sprendimą“, – sekmadienį po patvirtinimo procedūros žurnalistams sakė G.Landsbergis, kurį cituoja BNS.

Patvirtino G.Landsbergio pavaduotojus

Sekmadienį suvažiavime taip pat patvirtinta, kad pirmosios G.Landsbergio pavaduotojos pareigas eis Seimo TS-LKD frakcijos seniūnė, Seimo vicepirmininkė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Suvažiavimas taip pat patvirtino šiuos G. Landsbergio pavaduotojus: Seimo narį, Seimo Pirmininkės pavaduotoją Paulių Saudargą, Socialinės apsaugos ir darbo ministrę Moniką Navickienę, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininką Lauryną Kasčiūną, Seimo narį, Žmogaus teisių komiteto narį Andrių Navicką bei ministrės pirmininkės politikos patarėją Joną Survilą.

Politikos komiteto pirmininko pareigas eis Seimo narys, Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas Mindaugas Lingė.

G.Landsbergis: baimė – politikos greitasis maistas

„Compensa“ koncertų salės, kur vyko suvažiavimas, scenoje pasirodęs G.Landsbergis juokdamasis sakė pažadantis, jog tai – paskutinis kartas.

Partijos įstatai numato, kad tas pats asmuo TS-LKD pirmininku gali būti renkamas ne daugiau kaip du kartus iš eilės, tai reiškia, kad po ketverių metų jis į pirmininkus kandidatuoti nebegalės.

„Norėčiau padėkoti už kantrybę. Ilgokai nesimatėme, tikiuosi, kad ilgas laikas paskatino labiau ilgėtis, o ne labiau pamiršti. Ilgesį, tikiuosi, nuraminsime, o artumą sužadinsime. Ilgas nesimatymas ir įvykių gausa yra puiki proga pasikalbėti“, – kreipėsi į partijos kolegas G.Landsbergis.

Jo teigimu, per tą trumpą laiką ši Vyriausybė patyrė tiek iššūkių, kiek kitoms netenka per visą kadenciją ar dvi: pandemijos bangos, hibridinė Minsko režimo ataka, kas naktį siunčianti dešimtis, kartais net ir šimtus suklaidintų žmonių, pro mus ieškančių kelio į Europą.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Gabrielius Landsbergis
Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Gabrielius Landsbergis

„Na ir paskutinė – dar vieno autoritarinio režimo spaudimas atsitraukti nuo principinės laikysenos, grasinant ekonominėmis sankcijomis. Šie iššūkiai – nesinori vartoti žodžio „krizė“ – mus privertė prisiminti kaip kovoti“, – kalbėjo jis.

Jis pabrėžė, kad iššūkius Vyriausybė įveikia ir įveiks ateityje.

„Deja, yra tokių, kurie vietoj laiminčios ir atsilaikančios Lietuvos valstybės regi – ir nori kitiems įteigti – kitą vaizdą: pralaiminčią, pasmerktą Lietuvą, valstybę be prošvaisčių ir be vilties. Man sunku įvertinti, kiek tokia paniką ir tamsą skleidžianti laikysena yra autentiška. Lengviau suprasti tada, kai taip kalbantys politikai yra Seime, kas šiais laikais, keista, bet pasitaiko vis rečiau. Ypač jei ieškotume partijų pirmininkų – dažniau šiandien juos rasime privačiame versle ar Europos Parlamente, bet ne komitetų posėdžiuose, teikiančius pasiūlymus ar sprendimus“, – kalbėjo jis.

Jis kalboje minėjo, kad neigiamas žinias ir baimę išnaudoja politikai, norėdami pritraukti kuo daugiau balsų.

„Baimė – politikos greitasis maistas: greitos, tačiau kenkiančios kalorijos“, – pabrėžė G.Landsbergis ir pridūrė, kad baimėje nesusikurs pasitikėjimas, nebus orumo ir pagarbos vienas kitam.

Anot jo, iš vienų politikų girdime sprendimus, iš kitų – gąsdinimus: pavojus šeimai, grėsmė lietuvių kalbai, garsiai šaukiama apie pamintą, sunaikintą teisę bei Konstituciją.

Tie, kurie gąsdina, dažniausiai nesugeba paaiškinti, už kurio kampo tie pavojai tyko

„Dar daugiau – skiepai ir galimybių pasas prilyginti koncentracijos stovykloms. Nors tikrasis pavojus šalia – ligoninės perpildytos ir mirštančiųjų neskiepytų žmonių skaičius auga. Tie, kurie gąsdina, dažniausiai nesugeba paaiškinti, už kurio kampo tie pavojai tyko ir kas gąsdintojo šeimai ar kalbai grasina.

Jei kas klaustų mano nuomonės, tai didesnis pavojus tyko iš nepagarbos savo artimam ar šeimoje, ar už jos, o kalbai labiausiai gresia pačių grasintojų prastas gramatikos mokėjimas“, – teigė jis.

Kalbėdamas apie užsienio politiką jis ragino pripažinti, kad yra blokas autoritarinių valstybių, kurios pasiruošę demokratiniam pasauliui mesti rimtą iššūkį – geopolitinį, ideologinį, technologinį, ekonominį, netgi karinį.

„Ir kad nuo to, ar pasaulio demokratijos pajėgs tą iššūkį atremti, priklauso tokių valstybių, kaip Lietuva, likimas. Šioje situacijoje negalime likti neutralūs – turime aiškiai įvardyti, su kuo mes ir už ką mes“, – pabrėžė jis.

Anot jo, jei reikia ko bijoti, tai tik pačios baimės.

G.Landsbergis TS-LKD vadovauja nuo 2015 metų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

47:36
01:21:02

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min