Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gaisrinės siurblinės dilema išspręsta: į Rusiją keliauja 24 ugniagesių komanda (nuotraukos, papildyta 15.47 val.)

Gaisrai Rusijoje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Gaisrai Rusijoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Vyriausybė neprieštarauja siųsti į karščio ir gaisrų niokojamą Rusiją Lietuvos ugniagesių gelbėtojų komandą, tačiau leidimo išvykti pareigūnams ketvirtadienį kol kas neduota – iškilo biurokratinių problemų dėl gaisrinės siurblinės stoties, kurią ugniagesiai nori gabentis į gaisrų gesinimo vietą ir pabaigę darbus palikti Rusijoje.

Vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis Vyriausybės posėdyje ketvirtadienį pristatė planus siųsti į Rusiją 24 Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) pareigūnus –  Tarptautinės pagalbos teikimo komandos narius ir 4 gaisrų gesinimo ir gelbėjimo automobilius. Lietuvos ugniagesiai gelbėtojai yra pasirengę  nuvežti į nelaimės vietą vieną siurblinę stotį, apie 20 suslėgtojo oro kvėpavimo aparatų, 5 tūkst. respiratorių ir gaisrinių žarnų.

„Planuojama komandą per Latviją pasiųsti į Rusiją“,  – sakė ministras. Pasak R.Palaičio, ugniagesių gelbėtojų komandiruotė kainuotų apie 200 tūkst. Lt. Tokios sumos būtų prašoma iš Vyriausybės rezervo fondo. Už 90 tūkst. Lt PAGD pirktų naujų respiratorių ir kvėpavimo aparatų, kad papildytų departamento rezervą išsiuntus dalį jo į Rusiją. Kiti pinigai skirti pareigūnų komandos kelionei, gyvenimui ir humanitarinei pagalbai.

Planuojama pareigūnų komandą per Latviją pasiųsti į RusijąTačiau Vyriausybės posėdyje dalyvaujantiems Teisingumo ministerijos (TM) atstovams iškilo abejonių dėl siurblinės stoties, kurią PAGD atstovai pabaigę darbus norėtų palikti Rusijoje. Anot R.Palaičio, Lietuva be jos išgyventų. „Ten yra rusiška technika, yra problemų su jos eksploatacija“,  – kalbėjo ministras. PAGD trečiadienį vykusiame įvairių žinybų pasitarime dėl pagalbos teikimo Rusijai informavo, kad po metų ir taip planuojama pirkti naują siurblinę vietoj tos, kurią norima išvežti į gaisrų kamuojamą šalį.

Tačiau Vyriausybės posėdyje TM atstovai suabejojo, kaip toks turto perdavimas turėtų būti deklaruotas teisiškai. Posėdžiui vadovaujanti laikinai premjero pareigas einanti finansų ministrė Ingrida Šimonytė įpareigojo TM specialistus iki posėdžio pabaigos rasti sprendimo būdus, kaip sutvarkyti keistą situaciją.

R.Palaičiui beliko konstatuoti, jog tokių problemų nekiltų, jeigu Lietuva ir Rusija būtų pasirašiusios sutartį dėl bendradarbiavimo ypatingų situacijų atveju. Pasak jo, ugniagesiai gelbėtojai jau nuo ketvirtadienio ryto yra pasiruošę išvykti.

Beje, Vyriausybės planuojame priimti nutarime dėl pareigūnų siuntimo nebus nurodyta konkreti jų misijos pabaigos data.

Papildyta 15.47 val. Galiausiai, išklausę teisingumo ir užsienio reikalų viceministrų nuomones, ministrai priėmė sprendimą negriauti ugniagesių planų. Jie išvyksta į Rusiją ketvirtadienį pavakare ir, pabaigę komandiruotę, Rusijoje paliks visą įrangą, kurią planavo.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min