Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gruodžio 19d. 16:18

Gaisro „Ekologistikoje“ tyrimas – STT atliko kratas Alytaus priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje

Gaisras Alytuje
Nuotr. iš Alytaus miesto mero Nerijaus Cesiulio „Facebook“ paskyros / Gaisras Alytuje

Vykstant ikiteisminiam tyrimui dėl gaisro „Ekologistikos“ gamykloje Alytuje, ketvirtadienį vietos Priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą (PGT) aplankė Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnai ir atliko kratą.

„Taip, galiu patvirtinti tą faktą, kad šiandien (ketvirtadienį – red.) buvo atlikti ikiteisminio tyrimo procesai, kurių metu buvo paimami tam tikri daiktai ir dokumentai, svarbūs ikiteisminiam tyrimui“, – 15min sakė Generalinės prokuratūros atstovė spaudai Izabelė Bočkienė.

Kokie daiktai ir kuriam laikui paimti, pašnekovė nepatikslino.

Portalas Alytusplius.lt rašo, kad buvo išnešti kompiuteriai ir dalis dokumentų. Vizito faktą patvirtino ir PGT viršininkas Algirdas Bautronis.

„Vyksta ikiteisminis tyrimas ir mes nieko negalime komentuoti“, – Alytusplius.lt portalui sakė jis.

Anksčiau tiek Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, ir Vidaus reikalų ministerijos atlikti tyrimai parodė, kad „Ekologistikos“ pastate priešgaisrinė apsauga nebuvo užtikrinta.

„Pabrėžtina tai, kad „Ekologistikoje“ priešgaisrinės priežiūros funkcija nebuvo vykdyta. (...) Įvykio likvidavimo plano šiai įmonei nebuvo sudaryta“, – pristatydamas atliktą tyrimą sakė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius Saulius Greičius, tačiau tikino, kad į klausimą kodėl to nebuvo, atsakys jau ikiteisminis, o ne PAGD tyrimas.

S.Greičius visgi pripažino, kad už plano parengimą pagal teisės aktus atsakinga A.Bautronio vadovaujama Alytaus priešgaisrinė tarnyba ir kad dėl to buvo pradėtas vidinis tyrimas departamente. Tačiau jis sustabdytas pradėjus ikiteisminį tyrimą.

Praėjusią savaitę buvo pranešta, kad dviejų įmonių direktoriui Juozui Cicėnui ir įmonės, kurioje kilo gaisras, darbuotojui Romualdui Varanauskui, kuris paskirtas atsakingu už aplinkosaugos reikalavimų laikymąsi, įteikti pranešimai apie įtarimus dėl nusikalstamų veikų.

Įtariama, kad abu šie asmenys netinkamai vykdė savo pareigas ir neužtikrino saugios aplinkos, todėl gaisro metu išsiskyrus teršalams, Lietuvos valstybės orui buvo padaryta daugiau nei 5 milijonų eurų žala. R.Varanauskas įmonėje eina vadybininko pareigas.

Ikiteisminį tyrimą prokuratūra pradėjo spalio 17 dieną.

Gaisras Alytaus Pramonės rajone įsikūrusioje įmonėje „Ekologistika“ kilo spalio 16 dieną, ugniagesiai su ugnimi ir jos padariniais kovojo ilgiau nei savaitę.

Alytaus mieste ir rajone dėl spalį vykusio gaisro buvo paskelbta ekstremali situacija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min