Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gaištantys ruoniai sėja nerimą dėl epidemijos

Pasak A.Grušo, aštuoni šiemet rasti nugaišę ruoniai nėra natūralus reiškinys.
Muziejaus nuotr. / Pasak A.Grušo, aštuoni šiemet rasti nugaišę ruoniai nėra natūralus reiškinys.
Šaltinis: 15min
0
A A

Vienas po kito į Klaipėdos paplūdimį jūros išmetami nugaišę ruoniai kelia nerimą specialistams. Vien šią savaitę paplūdimiuose rasti keturi šie gyvūnai, iš viso nuo gegužės pradžios – aštuoni.

Tiek nugaišusių gyvūnų anksčiau buvo aptinkama per visus metus. Jūrų muziejaus atstovai teigia, kad gaišenų nestinga ir kaimynų lenkų paplūdimiuose, baiminamasi, kad tarp žinduolių pasklido kokia nors epidemija.

Apie vieną Smiltynėje prie molo nugaišusį ruonį pirmadienį „15min“ pranešė skaitytojas, vakar jis parašė ten pat išvydęs dar vieną suaugusį ruonį. Skaitytojas stebėjosi, kodėl gaišenų niekas nesurenka. „Neseniai toje pačioje vietoje buvo nugaišęs bebras, matyt atplaukė iš jūrų muziejaus kanalo, tai prabuvo kelias savaites“, – rašė Kęstutis.

Miršta suaugę ruoniai

Netrukus po skaitytojo laiško apie nugaišusius ruonius sulaukta pranešimo bendruoju pagalbos telefonu. Jis perduotas bendrovei „Aumura“, kuri rūpinasi uostamiesčio beglobiais gyvūnais, surenka žuvusius. Netrukus bendrovės atstovai skubėjo paimti abiejų ruonių.

J.Andriejauskaitės nuotr./Negyvas ruonis
J.Andriejauskaitės nuotr./Negyvas ruonis

„Be šių dviejų ruonių Smiltynėje, trečiadienį vieno vykome paimti į Girulius, pirmadienį – į Melnragę. Pirmadienį ruonį vos panešė penki vyrai, jis svėrė apie 200 kg, trečiadienį nešė trise, vakar jų surinkti taip pat vyko keliese“, – pasakojo bendrovės „Aumura“ vadovė Rita Ilgūnė. Nugaišę ruoniai vėliau išvežami utilizuoti į Rietavą.

R.Ilgūnė stebėjosi, kad į krantą išmetami suaugę dideli ruoniai. Anot jos, turi būti priežastis, kodėl jie taip ėmė dvėsti. „Mūsų bendrovė su gyvūnais mieste dirba nuo pernai liepos ir turėjome tik vieną ruonį, o šią savaitę jau keturis, bendrai šiemet jų buvo dar daugiau“, – sakė moteris.

Baiminasi epidemijos

Tikrai nenatūralu, kai žūva jauni, suaugę ruoniai. Mano žiniomis, vakar Smiltynėje buvo rastas jaunas patinas. Tai kelią nerimą, – sakė A.Grušas.
Jūrų muziejaus Jūrų žinduolių ir paukščių skyriaus vedėjas Arūnas Grušas „15min“ teigė, kad priežasties, kodėl žūsta ruoniai, ko gero, taip ir nepavyks sužinoti. Muziejaus darbuotojai, kad neparneštų užkrato augintiniams, negali gaišenų liesti ar skrosti.

„Ar tai kokia epidemija, turėtų susirūpinti veterinarijos tarnyba ar kitos institucijos, bet ne mes. Tikrai nenatūralu, kai žūva jauni, suaugę ruoniai. Mano žiniomis, vakar Smiltynėje buvo rastas jaunas patinas. Tai kelią nerimą“, – kalbėjo A.Grušas. Jis teigė kalbėjęs su kaimynais lenkais, jų paplūdimiuose taip pat daug nugaišusių ruonių. Lenkai ketina tirti, dėl kokios priežasties žūva šie jūros žinduoliai.

A.Grušas prašė informuoti žvejus, kad jei šie aptiks tinkluose įsipainiojusius ruonius, tokių faktų neslėpti, o pranešti, už tai niekas nebaus, tačiau bent bus žinoma, kiek gyvūnų ir dėl ko žuvo.

Anot A.Grušo, nuo gegužės pradžios paplūdimiuose jau rasti aštuoni nugaišę ruoniai, iš jų penki suaugę, trys jauni. Vienas jauniklis buvo pakliuvęs į tinklus, kiti nugaišo neprisitaikę prie gyvenimo jūroje. Pasak A.Grušo, aštuoni nugaišę ruoniai anksčiau buvo randami per visus metus, o dabar tiek rasta sezonui vos įsibėgėjus. 
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min