Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gaivinama dvimiesčio idėja

Dviejų didžiausių Lietuvos miestų vadovai V.Navickas ir A.Kupčinskas dvimiesčio deklaraciją pasirašė Kaišiadoryse.
Kauno miesto savivaldybės nuotr. / Dviejų didžiausių Lietuvos miestų vadovai V.Navickas ir A.Kupčinskas dvimiesčio deklaraciją pasirašė Kaišiadoryse.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Kauno meras Andrius Kupčinskas pasišovė gaivinti dviejų miestų – laikinosios sostinės ir Vilniaus – bendradarbiavimo idėją, kuri buvo sumanyta prieš 7 metus.

Kaišiadorių kultūros ir meno centre vykusios konferencijos „Vilniaus ir Kauno dvimiestis: jo reikšmė Lietuvai“ metu susitikę Vilniaus ir Kauno merai pasirašė tolesnio dviejų miestų projekto vystymo deklaraciją.

„Dabartinė ekonominė situacija šalyje skatina Kauno ir Vilniaus miestus ne konkuruoti, o bendradarbiauti, pritraukti kuo daugiau investicijų ekonomikos, socialinių ir kultūrinių projektų rengimui ir įgyvendinimui. Vilniaus ir Kauno dvimiesčio idėja skatina abiejų miestų darnų vystymąsi“, - dar prieš susitikimą sakė A.Kupčinskas.

Tiesa, Kauno meras apie dvimiesčio idėjos atgaivinimą dar neseniai tarėsi su buvusiu Vilniaus meru Juozu Imbrasu, tačiau pastarasis iniciatyvos nerodė. Tuo tarpu dabartinis sostinės Vilius Navickas meras sutiko bendradarbiauti.

„15min“ primena, kad prieš 7 metus Kauno miesto savivaldybėje tuometinis Vilniaus meras Artūras Zuokas ir Kauno meras Erikas Tamašauskas pasirašė dviejų didžiausių šalies miestų savivaldybių bendradarbiavimo ketinimų protokolą. Jame buvo numatoma, kad Vilniaus ir Kauno savivaldybės Lietuvoje kartu formuos Europinės reikšmės urbanistinį centrą, jungiantį abiejų miestų potencialus: skatins verslo, aukštojo mokslo ir valdžios bendradarbiavimą didinant šalies urbanistinių centrų socialinį-ekonominį potencialą bei valstybės tarptautinį konkurencingumą, imsis priemonių, kad būtų įtvirtintas palankus visuomenės požiūris į didžiųjų miestų svarbą, kuriant valstybės ekonomiką.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min