Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gaižiūnų poligone vyksta būtinųjų karinių mokymų pratybos (nuotraukos)

Būtinieji kariniai mokymai – tai galimybė karo prievolininkams įgyti pagrindinį karinį pasirengimą ir siekti karjeros Lietuvos  kariuomenėje. Baigiamosios būsimųjų karių pratybos vyko Rukloje.
Alfredo Pliadžio/pliadisfoto.lt nuotr. / Būtinieji kariniai mokymai – tai galimybė karo prievolininkams įgyti pagrindinį karinį pasirengimą ir siekti karjeros Lietuvos kariuomenėje. Baigiamosios būsimųjų karių pratybos vyko Rukloje.
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmadienį Gaižiūnų poligone Rukloje (Jonavos r.) prasidėjo baigiamosios būtinųjų karinių mokymų 7-osios laidos pratybos.

Pratybos truks 72 valandas. Jose dalyvauja 32 kariai ir jų instruktoriai. Karinės užduotys rengiamos iš miške įrengtos patrulio bazės, kurioje kariai taip pat ir gyvena, teigiama KAM pranešime.

Sausio 24 d. mokymų dalyviai vykdė būrio ataką su imituotu artileriniu apšaudymu, įveikinėjo minų lauką ir naikino priešo ugnies lizdus.

„Šaltis, gilus sniego sluoksnis atima daug jėgų ir reikalauja didelių fizinių bei moralinių pastangų. Visi dalyviai siekia tapti profesinės karo tarnybos kariais ir jų motyvacija matosi atliekant užduotis. Motyvacija tikrai aukšta“, – sakė Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomojo pulko būtinųjų karinių mokymų kuopos vadas kapitonas Marius Petraitis.

„Tai lyg mūsų trijų mėnesių darbo egzaminas. O veikti tikrai yra ką! Patikėkit!“, – sakė pratybose dalyvaujantis būtinųjų karinių mokymų karys jaunesnysis eilinis Jurgis Bruzga.

Po baigiamųjų pratybų būtinųjų karinių mokymų kariai grįš į Mokomąjį pulką ir ketvirtadienį dalyvaus Karių atrankos į profesinę karo tarnybą ir skyrimo į karinius vienetus komisijos posėdyje. Jo metu bus paskelbtos pavardės karių, kuriems bus pasiūlyta sudaryti profesinės karo tarnybos sutartį. Būtinųjų karinių mokymų metu visi kariai stebimi ir vertinami, o geriausieji turi pirmumą rinkdamiesi tarnybos vietą kariuomenėje.

Nauja būtinųjų karinių mokymų grupė tarnybą pradės vasario pradžioje.

Savanoriški būtinieji kariniai mokymai pradėti organizuoti 2009 m. pabaigoje. Mokymai pradėti organizuoti sustabdžius šaukimą atlikti privalomąją pradinę karo tarnybą. Mokymai vyksta trylika savaičių. Visiems juos baigusiems yra įskaitoma privalomoji pradinė karo tarnyba, geriausiesiems – pasiūloma keturiems metams pasirašyti profesinės karo tarnybos sutartį.


 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min