Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Galerijoje – pažintis su šiuolaikinių Amerikos peizažistų darbais

Judith Judy (JAV) kūrinys.
Judith Judy (JAV) kūrinys.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus M.Žilinsko dailės galerijoje vakar atidaryta šešių Virdžinijos (JAV) dailininkų paroda „Peizažų įvairovė“.

Kauniečiams pristatomi Kimo Abrahamso, Gary Bowerso, Judith Judy, Inge Strack, Deivido Goslino ir Robo Vanderio Zee kūriniai liudija, kad peizažo žanras šiuolaikinėje Amerikos tapyboje atgimė.

Retą galimybę pažvelgti į šiuolaikinį Amerikos meną suteikė didžiausia privati Vašingtono meno galerija „Alex“. Jos savininkas, Victoras Gaetanas, netikėtai supažindintas su lietuvių fotografų darbais, 1989 metais Vašingtone surengė parodą, kurioje atsispindėjo Lietuvos atgimimo sąjūdžio įvykiai.

Praėjus 20 metų, Lietuvai švenčiant savo vardo tūkstantmetį, V.Gaetanas Vilniuje pristatė šiuolaikinės amerikiečių tapybos parodą, o nuo vakar ji perkelta į Kauno M.Žilinsko dailės galerijos erdves. Galerijos „Alex“ savininkas kauniečius nustebino netikėta staigmena: dalis parodos eksponatų bus padovanoti Nacionaliniam M.K.Čiurlionio dailės muziejui. Užsimezgusi draugystė tęsis ir toliau: V.Gaetano kvietimu šį rudenį JAV savo darbus pristatys keletas lietuvių dailininkų.

Kūriniuose – skirtingi Virdžinijos valstijos vaizdai

Parodos kuratoriai teigia, kad „Peizažų įvairovė“ ne tik perteikia išraiškingą Virdžinijos valstijos kraštovaizdį, bet ir atskleidžia individualų kiekvieno autoriaus požiūrį į gamtą. Pavyzdžiui, G.Bowerso peizažai tęsia realistinės XIX amžiaus tapybos tradicijas, I.Strack kuria abstrakčias kompozicijas, įkvėptas organiškų gamtos motyvų. Romantiškuose, efemeriškuose J.Judy darbuose juntama Azijos meno įtaka. O R.V.Zee peizažą jungia su apnuogintomis figūromis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min