Dabar populiaru
Publikuota: 2018 kovo 5d. 16:01

Galimybė mažiau skolintis: ES paramą gavusiems ūkininkams bus išmokamas avansas

Obuoliai
Vida Press nuotr. / Obuoliai

Maisto produktų augintojai, gamintojai ir perdirbėjai kviečiami bendradarbiauti ir pasinaudoti Europos sąjungos parama prekybos pajėgumams didinti.

Nuo pat vasario pradžios iki kovo 30 dienos galima teikti paramos paraiškas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014-20 metų programos priemonės „Bendradarbiavimas“ veiklos sritį „Parama trumpoms tiekimo grandinėms ir vietos rinkoms skatinti vietos lygmeniu“.

Kad ši veiklos sritis būtų patrauklesnė produkciją pardavinėjantiems ūkininkams, šiemet įvesta nemažai naujovių. Viena jų – tinkamiems pareiškėjams bus išmokamas avansas, kuris galės sudaryti iki 40 procentų paramos sumos.

Taip pat šiemet išplėstas paramos lėšomis tinkamų finansuoti išlaidų sąrašas. Paramos lėšos skirtos ne tik prekybai tinkamos įrangos, transporto priemonės įsigijimui, prekybos vietų rekonstrukcijai ar statybai, bet taip pat ir produktų fasavimui, etiketėms, o dar – internetinių prekybos vietų steigimui.

Jei projekte dalyvauja du ar trys ūkio subjektai, paramos dydis vienam projektui siekia iki 90 tūkstančių eurų. Jei bendradarbiauti ketina keturi ir daugiau ūkio subjektai, parama didinama iki 120 tūkstančių eurų. Iš viso šiam paraiškų rinkimo etapui skirta milijonas ir 800 tūkstančių eurų paramos.

Remiamas turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Daugiau vandens

Sveikata

Ruduo pilnas komplimentų

Parašykite atsiliepimą apie 15min