Dabar populiaru
Publikuota: 2013 gruodžio 11d. 10:12

Galvės ežero „lobiai“: nuo stiklo taurių ir puodų iki prabangaus „Louboutin“ batelio

Iš Galvės ežero dugno traukiamos šiukšlės
„Vienu įkvėpimu“/Andrej Beschmelnov nuotr. / Iš Galvės ežero dugno traukiamos šiukšlės

Žiemai atėjus į mūsų kiemus ir pirmam ledui pradėjus kaustyti ežerų vandenis, laisvojo nardymo asociacijos „Vienu įkvėpimu“ nariai, paskutinį kartą šiais metais surengė ežero valymo akciją. Prieš savaitę narai valė Balsio ežerą sostinėje, šįkart nusprendė pasidairyti po Galvės ežero dugną Trakuose.

Anot asociacijos „Vienu įkvėpimu“, kuri ir organizuoja šias akcijas, prezidento Arvydo Šidlausko, nuspręsta valyti būtent šiuos ežerus, nes čia visada gausu lankytojų. „Todėl manėme, kad Galvės ežero dugnas bus „priglaudęs“ tikrai nemažiau įvairių šiukšlių nei Balsio ežeras. Nors prieš panerdami į šaltus Galvės vandenis viduje vis dėlto tikėjomės, kad šiame ežere nepasitvirtins taisyklė: „šiukšlių kiekis proporcingas žmonių kiekiui“, – pasakojo A.Šidlauskas.

Akcijoje dalyvavo penki asociacijos „Vienu įkvėpimu“ narai bei jų draugai, padėję šiukšles tvarkyti krante. „Akcijos dieną mus pasitiko labai graži ir balta žiema. Galvės ežeras šį kartą nustebino nebūdingu jam skaidrumu, vietomis matomumas siekė net iki 5 metrų. Vandens temperatūra, siekianti vos 2 laipsnius pagal Celsijų, rodė, kad ežeras netrukus pasidengs ledu. Šaltas ir vėsus oras nesumažino akcijos dalyvių entuziazmo, todėl nieko nelaukdami narai pasinėrę į ežerą pradėjo rinkti šiukšles“, – sakė asociacijos „Vienu įkvėpimu“ vadovas.

Šiukšlių kiekis šį kartą nebuvo toks gausus, o narai juokavo, kad plastikinius Balsio ežero „bambalius“ Galvėje pakeitė kiek „intelektualesni“ radiniai, kurie priminė pasakų scenas. Lyg puota su taurėmis, stiklinėmis ir stikliukais, puodais, puodynėmis ir puodukais laikrodžiui dar neišmušus vidurnakčiui išginė pelenę namo be vieno prabangaus „Louboutin“ batelio. Kažkas bijodamas, kad jo tinklas nebūtų nutemptas didžiulės žuvies, prirakino jį prie prieplaukos. Tinklą iškėlusiems narams ir jų draugams besikalbant prie karštos arbatos puodelio apie ką tik pasibaigusią dar vieną sėkmingą ežero valymo akciją, šis radinys ir jo radimo aplinkybės priminė sceną iš E.Hemingvėjaus  apysakos „Senis ir jūra“.

„Vienu įkvėpimu“/Andrej Beschmelnov nuotr/Iš Galvės ežero ištrauktos šiukšlės
„Vienu įkvėpimu“/Andrej Beschmelnov nuotr/Iš Galvės ežero ištrauktos šiukšlės

Galvės ežere rastos ir iškeltos „intelektualios“ šiukšlės rodo, kad į ežero vandenį šiukšlės nesibodi mesti ne tik pigų alų maukiantys piliečiai bet ir turtingesni mūsų šalies gyventojai.

Asociacijos „Vienu įkvėpimu“ nariai, vykdydami Lietuvos vandenų valymo akcijas, tvirtina pastebintys, kad Lietuvos visuomenėje dar gaji nuomonė, kad vanduo – tai vieta, kuri geriausiai slepia šiukšles. „Tikimės, kad mūsų vykdomos akcijos ir filmuota medžiaga su graudžiais vaizdais iš mūsų valytų telkinių dugno pakeis žmonių požiūrį ir jie supras, kad Lietuvos ežerus, upes bei jų pakrantes reikia prižiūrėti, o ne teršti“, – vylėsi A.Šidlauskas.

Temos: 2 Stiklas Trakai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Kviečiame anties

Video

01:30
01:16
01:39

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min