TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Galvos į stiklą dar neprasiskėlusiems vairuotojams – kruvinas įspėjimas (video)

Susižalojusio žmogaus vaizdas įtaigus, bet džiugina ne kiekvieną.
Sauliaus Chadasevičiaus/15min.lt nuotr. / Susižalojusio žmogaus vaizdas įtaigus, bet džiugina ne kiekvieną.
Šaltinis: 15min
0
A A

Ant viadukų kabanti socialinė reklama vairuotojams ir keleiviams primena: nesėskime prie vairo neblaivūs, įpraskime užsisegti saugos diržus ir praleisti pėsčiuosius.

Vilniečiai ir sostinės svečiai ant miesto viadukų pastebėjo naujų socialinių reklamų, skirtų eismo saugumo propagandai.Toks vaizdas nėra per žiaurus, kadangi dažniausiai tik tokios priemonės būna veiksmingos, – kalbėjo A.Balsys.

Dėl vienos iš jų verda diskusijos: ar ne per žiaurus vaizdas nuotraukoje, kurioje matomas per avariją smarkiai susižalojęs vyriškis? Bet potekstė aiški: štai kas būna neužsisegus diržo.

Nors kai kam atrodo, jog vaikai ir jautresnių nervų suaugusieji nuo tokių vaizdų viešoje erdvėje turėtų būti apsaugoti, patirtis rodo, jog būtent tokios vadinamosios patologinės reklamos yra veiksmingiausios. Tiesa, kai kurios iš jų būna ganėtinai estetiškos (žr. apačioje), jų kūrėjai yra pelnę apdovanojimų įvairiuose konkursuose.

Kita vertus, eismo priežiūros specialistai pastebi, kad viskam yra savas laikas ir vieta. Ant viadukų kraštų ar šalikelėse kabanti reklama vairuotoją gali taip sudominti, kad gali atlikti meškos paslaugą – tapti avarijos priežastimi.

15min.lt išsiaiškino, jog vairuoti saugiai raginančios reklamos Vilniuje atsirado ne valdžios užsakymu, o privačių verslininkų iniciatyva.

Sauliaus Chadasevičiaus/15min.lt. nuotr./Tokios reklamos nepastebėti, ko gero, neįmanoma.
Tokios reklamos nepastebėti, ko gero, neįmanoma.

„Tarp mūsų veiklos sričių yra reklama ant viadukų ir degalinėse. Šios sritys tiesiogiai susijusios su vairuojančia auditorija. Sugalvojome, kad kaip socialiai atsakinga įmonė, turėtume priminti vairuotojams apie gana dažnai daromus rimtus Kelių eismo taisyklių pažeidimus“, – pasakojo šiuos plakatus savo stenduose iškabinusios bendrovės „ETN Baltic“ projekto vadovas Aleksas Balsys.

Agentūros pastangomis, sostinėje atsirado iki dešimties tokių stendų. Jie trejopi: prisisekite diržus, praleiskite pėsčiuosius, nevairuokite girti.

Visi trys reklamos maketai sukurti Lietuvoje, kompiuteriu padirbėjo lietuvis dizaineris.

Apie saugos diržus primenanti reklama – drastiškiausia. „Šiuo atveju galvojame, kad toks vaizdas vis dėlto nėra per žiaurus, kadangi dažniausiai tik tokios priemonės būna veiksmingos“, – kalbėjo A.Balsys priminęs ir apie televizijos reklamą, kurioje rodoma avarijos metu per priekinį stiklą išlekianti mergaitė.

 

VIDEO: Heaven can wait
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min