Dabar populiaru
Publikuota: 2009 lapkričio 4d. 11:59

Politikai galvos, ką daryti su boilerinėmis

„Kauno energija“ kviečia gyventojus spręsti šildymo problemas.
Gedimino Savickio/BLF nuotr. / Sprendimą dėl „Kauno energijai“ priklausančių boilerinių tikimasi rasti dar šiemet.

Trečiadienį per Kauno miesto savivaldybės tarybos kolegijos posėdį nuspręsta sudaryti darbo grupę, kuri pateiks konkrečius siūlymus ir sprendimo variantus, kaip racionaliai sutvarkyti „Kauno energijos“ turimą turtą – senąsias boilerines.

Šiuo metu bendrovei nuosavybės teise Kaune priklauso 66 boilerinės, o 48 iš jų yra išnuomoti karšto vandens ruošimo įrenginiai. Iki šios dienos bendrovė jau yra pardavusi 44 boilerines, tačiau su pirkėjais pasirašiusi sutartis, kuriose numatė servitutą bendrovės patalpoms, kurios būtinos ir bus naudojamos aptarnauti tiekimo tinklus, esančius parduoto turto patalpose. Už parduotas boilerines buvo gauta 2,2 mln. litų. Iki 2011 metų pabaigos ketinama visas boilerines arba parduoti, arba likviduoti. Vidutiniškai vieno boilerinės pastato nugriovimas kainuotų 30-50 tūkst. litų.

„Boilerinių likvidavimo klausimas jau sprendžiamas ne pirmus metus, nes „Kauno energija“ nesuinteresuota susitvarkyti savo turto, kuris neša nuostolius. Galbūt reikėtų pasiūlyti daugiabučių bendrijoms įsigyti boilerines, kuriose galėtų organizuoti jiems reikalingą veiklą. Dabar dažnai nutinka, kad privatus asmuo, nusipirkęs pastatus, juos nugriauna, o vietoj jų iškyla kokia parduotuvė, pastatoma automobilių stovėjimo aikštelė, kas sutrikdo gyventojų gyvenimą“, – sakė Kauno meras Andrius Kupčinskas.

Tarybos narys Gediminas Žukauskas siūlė, kad iš gautų pinigų, pardavus boilerines, būtų galima nugriauti kitas, o jų vietose galbūt įrengti vaikų žaidimo aikšteles, automobilių stovėjimo aikštelę.

Miesto mero nuomone, „Kauno energija“ galėtų net perduoti šį turtą savivaldybei, nes ji perdavė bendrovei kolektorius. Tuomet Kauno miesto savivaldybė galėtų greičiau išspręsti ir baigti įsisenėjusį boilerinių likvidavimo klausimą. „Jeigu administracija nuspręstų perimti iš bendrovės boilerines, komitetui turėtų pateikti visus paskaičiavimus, kiek kainuotų jų saugojimas, likvidavimas, detaliųjų planų rengimas, perdavimas gyventojams panaudos principais. Savivaldybė negali sau užsikrauti papildomos finansinės naštos“, – sakė Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkė Edita Gudišauskienė.

Sprendimas dar nepriimtas, tačiau trečiadienį buvo nuspręsta sudaryti darbo grupę, į kurią įeitų ir „Kauno energijos“ atstovai. Ji turės pateikti konkrečius pasiūlymus dėl boilerinių likvidavimo.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Naujienos

Vardai

Grąžinti verta

„Daugiau šypsenos“

Kuriu ir apsaugau

„Susitikime lauke“

Renginių gidas

Parašykite atsiliepimą apie 15min