Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Galvosūkis po prezidentės kirčio Darbo partijai dėl ryšių su Rusija – ką daryti su veikėjais, kurie išrinkti tautos?

Susijungė Krikščionių ir Darbo partijos
Alvydo Januševičiaus nuotr. / Loreta Graužinienė ir Viktoras Uspaskichas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Liberalų sąjūdžio lyderis, parlamentaras Egidijus Masiulis teigia, kad premjeras Algirdas Butkevičius neturėtų bandyti užglaistyti triukšmo, kilusio po prezidentės Dalios Grybauskaitės pareiškimo, kad Darbo partijos vadovams įtaką daro Rusija, o išsiaiškinti, ar tai tiesa. Konservatorių atstovas Seime Jurgis Razma neabejoja, kad tai – tiesa, tačiau, anot jo, nėra mechanizmo, ką tokiu atveju reikia daryti.

„Kai sprendžiami Lietuvos, taip pat ir NATO apginamumo klausimai, Darbo partijos kandidatų ir ypač vadovų kviesti negalėsiu. Turime žinių, kad šios partijos vadovai gali būti įtakojami Kremliaus“, – trečiadienį viešėdama Šiauliuose pareiškė D.Grybauskaitė.

E.Masiulis: atsakomybė tenka A.Butkevičiui

Liberalų sąjūdžio pirmininkas E.Masiulis 15min.lt teigė, kad po šio pareiškimo visuomenei turėtų būti paaiškinta, kaip ir kas tą įtaką „darbiečiams“ daro.

Mes sprendžiame, kaip sustiprinti valstybės išorinę gynybą, o savo užantyje greičiausiai turime tam tikrą koloną. Čia reikia detalesnio paaiškinimo iš prezidentės pusės, nes kitaip lieka daug neatsakytų klausimų, – teigė E.Masiulis.

„Susidariusi situacija yra pavojinga. Mes sprendžiame, kaip sustiprinti valstybės išorinę gynybą, o savo užantyje greičiausiai turime tam tikrą penktą koloną. Čia reikia detalesnio paaiškinimo iš prezidentės pusės, nes kitaip lieka daug neatsakytų klausimų“, – sakė politikas.

E.Masiulis mano, kad skubiai turėtų susirinkti valdančioji koalicija ir pamėginti išsiaiškinti, kaip įtakojami „darbiečiai“: „Premjeras neturėtų sėdėti ausis suglaudęs, krenta atsakomybė ir ant jo. Jeigu ta informacija pasitvirtintų, reikia svarstyti, ar Darbo partija gali būti valdančiojoje daugumoje, ir spręsti be išsisukinėjimų, ar reikia šalinti partiją iš daugumos.“

Jo teigimu, opozicija nesėdės rankas sudėjusi, tačiau didžiausia atsakomybė dabar – ant A.Butkevičiaus pečių.

A.Butkevičiaus atstovė spaudai Evelina Butkutė-Lazdauskienė 15min.lt trečiadienį perdavė, kad premjeras neturi tokios informacijos, kurią paskelbė D.Grybauskaitė, o jei ją gaus, tuomet ir spręs šį klausimą.

J.Razma: paviešinimas – jau pakankama prevencija

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Jurgis Razma 15min.lt teigė, kad mes neturime mechanizmo, ką daryti tokiu atveju.

Prezidentė, turėdama informaciją, pasirūpina, kad subtilūs dalykai nepakliūtų tiems politikams, kurie nėra galimai laisvi nuo tokių įtakų ir tas klausimas yra išsprendžiamas, – sakė J.Razma.

Jis pabrėžė, kad Darbo partijos atstovai į Seimą išrinkti Lietuvos žmonių.

„Viešas pasakymas jau pakankama prevencija, kad apsisaugotume nuo tokių įtakų. Prezidentė, turėdama informaciją, pasirūpina, kad subtilūs dalykai nepakliūtų tiems politikams, kurie nėra galimai laisvi nuo tokių įtakų ir tas klausimas yra išsprendžiamas“, – kalbėjo J.Razma.

Jis aiškino neturintis nė menkiausio pagrindo abejoti D.Grybauskaitės žodžiais, nes ji iš specialiųjų tarnybų gauna daug slaptos informacijos. Jo teigimu, Seimui nederėtų imtis tirti, ar tai tiesa.

J.Razma neabejoja, kad tam tikros įtakos tikruoju Darbo partijos vadovu laikomam jSeimo nariui V.Uspaskichui iš Rusijos yra, politikas priminė, kad neseniai paaiškėjo, jog V.Uspaskicho šeimos įmonė Rybinske vysto didelį ir brangų projektą.

„Tokioje šalyje nuo valdžios sprendimų priklauso investicijų perspektyva, jis per tokius dalykus gali būti labai lengvai veikiamas“, – pridūrė konservatorius.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min