Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gamtinės stichijos šėlsmas vers koreguoti įstatymus ir priimti skubius sprendimus

Audros padariniai Mažeikiuose
15min.lt skaitytojas Nerijus / Audros padariniai Mažeikiuose
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Arvydas Anušauskas, susitikęs su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktoriaus pavaduotoju vidaus tarnybos pulkininku Vytu Kaziliūnu ir gavęs informacijos apie padėtį po vėtros, pabrėžė, kad departamento pareigūnai atliko didelį darbą šalindami savaitgalio naktį Lietuvoje praūžusios vėtros padarinius, teigiama pranešime spaudai.

Kartu buvo pabrėžta, kad reikia efektyvių prevencinių priemonių – pirmiausia apie pavojų laiku informuoti gyventojus. A.Anušausko nuomone, „reikia kuo skubiau realizuoti gyventojų informavimo apie gresiančius pavojus SMS projektą, už kurio vykdymą atsakingas Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas. Pirmi žingsniai, siekiant įdiegti naują sistemą, padaryti, bet reikia kuo skubiau išspręsti teisinius ginčus. Šiuo metu apie grėsmes įspėjančių sovietinių sirenų kaimų gyventojai tikrai niekada negirdėjo ir neišgirs.“

Taip pat reikėtų įvertinti galiojančius teisės aktus, kuriais remiantis nustatytos elektros perdavimo linijų apsaugos zonos ir vykdoma jų priežiūra, apsirūpinama rezerviniais elektros generatoriais. A.Anušauskas mano, kad „Rytų ir Vakarų skirstomųjų tinklų darbuotojai daug padarė ir daug daro šalindami vėtros padarinius ir atkurdami elektros tiekimą gyventojams, bei tikisi, kad buvo tinkamai įvertintos galimos rizikos bei iš anksto imtasi visų prevencinių priemonių užkertant kelią elektros linijų pažeidimams“. Jei tam trukdė ar trukdo netobuli teisės aktai, koordinuotų veiksmų su savivaldybėmis ar miškų savininkais stoka – tai atsakingos institucijos bei valstybinės įmonės turėtų labai aiškiai įvardyti.

Komentarai
Parašykite atsiliepimą apie 15min