Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gruodžio 4d. 18:39

Gamtos išdaigos: prieš pirmąjį sniegą pražydo žibuoklės

Gruodžio 2-ąją pražydusi žibutė
„Tauragės kurjerio“ nuotr. / Gruodžio 2-ąją pražydusi žibutė

Pasaka, kurioje našlaitėlę siuntė žiemą ieškoti žibučių, gali tapti realybe. „Tauragės kurjerio“ redakcija gavo skaitytojos iš Jurbarko rajono nuotrauką, kurioje matyti dar lapkritį pražydę pavasariniai žiedai.

Dažniausiai lapuočių miškuose augantys žibučių krūmeliai puikiai žiemoja, o balandžio-gegužės mėnesiais akis ima džiuginti nuostabiais mėlynais žiedeliais. Tiesa, šiemet lapkričio mėnesį pasklido žinia, kad vietomis žmonės randa antrą kartą per metus žiedynus sukrovusias žibuokles. Apie tokį pat radinį informavo nuotrauką atsiųsdama ir Danutė Miniotienė iš Jurbarko rajono.

„Šis žibuoklių krūmelis prieš kelis metus parkeliavo iš miško ir šiuo metu auga po mano virtuvės langu. Pasklaidžiau tą krūmelį lapkričio 13 dieną ir pastebėjau sukrautus pumpurus. O lapkričio 18 dieną pumpurai jau buvo prasiskleidę“, – savo žinutėje rašė Lybiškių kaime, Jurbarko rajone gyvenanti Danutė M.

Žinomas gamtos fotografas Marius Čepulis apie sostinės apylinkėse pražydusias žibutes savo feisbuko paskyroje „Čepulio fotoklajonės“ rašė dar lapkričio 19 dieną. Panašu, kad mėlynažiedės gėlės pavasarį per anksti pasitiko ne tik Jurbarko rajone. Žinomas gamtos mylėtojas komentaruose savo skaitytojams teigė, jog tokių gamtos išdaigų gali pasitaikyti ir gerokai daugiau.

„Tauragės kurjeris“
Komentarai: 1

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Kviečiame anties

Video

01:30
01:16
01:39

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min