Dabar populiaru
Publikuota: 2017 liepos 12d. 16:01

Gandrą išgelbėję marijampoliečiai atsimušė į abejingumą: pasikankinęs dvi dienas, pasikankins ir trečią

Pilietiški marijampoliečiai išgelbėjo gandrą
15min skaitytojos Inesos nuotr. / Pilietiški marijampoliečiai išgelbėjo gandrą

Pilietiški Suvalkijos gyventojai atsimušė į abejingumo sieną – norėję išgelbėti gandrą iš specialistų sulaukė apatijos ir pasiūlymų palaukti, mat dvi dienas badavęs ir lizde įstrigęs gyvūnas neva ištverti gali ir trečią.

Su 15min redakcija susisiekę Marijampolės gyventojai pasakojo pastebėję lizdą, kuriame dvi dienas įstrigęs gandras iš jo niekur negalėjo išskristi. Pilietiški marijampoliečiai kreipėsi į Bendrąjį pagalbos centrą (BPC), kuris nukreipė į atitinkamas tarnybas, tačiau tai nepadėjo.

Palaukę dvi dienas, įvykio liudininkai pastebėjo, kad situacija nesikeičia – gandras vis dar lizde.

Nelaimėliui gandrui kojos buvo įsipynusios į lizdą sutvirtinusias virves.

„Šiandien (antradienį – red. past.) nuo 20 valandos laukėme pagalbos dėl įstrigusio gandro, tačiau, paskambinus visais įmanomais numeriais, kurie galėtų jį išgelbėti, niekas nesiruošė suteikti pagalbos“, – pasakojo skaitytoja Inesa.

Pasak jos, kreiptasi buvo ir į gyvūnų globos namus, ir į ornitologus. Pagalbos ieškota ir pas Gyvūnų globėjų asociaciją, tačiau šiai paskambinus sulaukta atsakymo, kad dvi dienas prasikankinęs gyvūnas gali pasikankinti ir trečią.

Kaip teigė moteris, BPC budėtojas jai buvo davęs ir kontaktinį aplinkosaugininkų numerį, bet duotu numeriu prisiskambinti specialistams nepavyko. Dar kartą paskambinus pagalbos numeriu 112 budėtojas patikslino, kad situacijoje, dėl kurios skambinama, „turi grėsti gyvybė“.

VIDEO: Marijampoliečiai išgelbėjo gandrą

„Mes sakėm, kad gresia“, – sako Inesa ir pridūrė, kad budėtojas po atsakymo patikslino, kad pavojus turi grėsti žmogui, o ne gyvūnui.

Inesa redakcijai pasakojo, kad nors gyvūnas išgelbėtas, tačiau ji negalinti likti abejinga tarnybų apatijai.

„Tai darome tik dėl to, kad būtų saugomi gyvūnai ir atitinkamos asociacijos gautų atlyginimą už padarytus darbus, o ne už sėdėjimą prie telefono“, – aiškino moteris.

Nelaimėliui gandrui kojos buvo įsipynusios į lizdą sutvirtinusias virves.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min