Dabar populiaru
Publikuota: 2011 birželio 3d. 10:16

Garbė didžiajam džiazui!

V.Grubliauskas (k.) ir Pilies džiazo atidaryme trimituosiantis M.Varekampas (d.) jau spėjo „apšilti“ Friedricho pasaže, kur prieš didįjį festivalį buvo organizuojama džiazo savaitė.
Henriko Gaidamavičiaus nuotr. / V.Grubliauskas (k.) ir Pilies džiazo atidaryme trimituosiantis M.Varekampas (d.) jau spėjo „apšilti“ Friedricho pasaže, kur prieš didįjį festivalį buvo organizuojama džiazo savaitė.

Penktadienį prasideda visus metus lauktas jau septynioliktasis Pilies džiazo festivalis. Dvi dienas klaipėdiečiai bei miesto svečiai bus lepinami garsių šio stiliaus muzikos atlikėjų, o sekmadienį nuvilnys „Jaunoji džiazo banga“.

Penktadienį Senojoje piliavietėje 18.30 val. festivalį atidarys garsusis trimitininkas iš Olandijos Michaelis Varekampas. Taip jis draugiškai pavaduos Klaipėdos meru tapusį šio festivalio sielą Vytautą Grubliauską. Jis šį kartą, kaip miesto meras, aidint patrankų salvėms, kels vėliavą.

19 val. festivalis persikels į Teatro aikštę, kurioje pasirodys „Puppini sesės LT“, „Jara & Trim4“ iš Čekijos, „Trumpack“ iš Olandijos, Vasti Jackson iš JAV.

Antrąją festivalio dieną, šeštadienį, Teatro aikštėje nuo 18 val. koncertuos vengrų grupė „Kerekes Band“. Vėliau vairą perims išskirtiniu vokalu pasižymintis Ola Onabule iš Didžiosios Britanijos. Vakaro programoje taip pat džiazuos Islandijos grupė „Mezzoforte“ bei amerikiečių „Tortured Soul“.

Šiemet festivalis siūlo naujieną – naktimis džiazas liesis ir vakarėliuose „Viva la Jazz“, rengiamuose „Amberton Klaipėda“ viešbučio 20-ame aukšte, restorane „Viva la Vita“. Pirmąją dieną čia pasirodys „Klaipėdos diksilendas“, antrąją – „Maestro“.

Sekmadienį, birželio 5-ąją, Pilies džiazo maratoną pratęs antrąkart organizuojama vaikų ir jaunimo džiazo dainų šventė „Jaunoji džiazo banga“.

Anot organizatorių, pernai šioje Vasaros estradoje vykusioje šventėje susirinko apie 2 tūkst. dalyvių. Šiemet jų bus dar daugiau, mat atvyks dalyvių ir Kaliningrado srities, Latvijos.

Sekmadienį 16 val. planuojama „Jaunosios džiazo bangos“ dainininkų, kolektyvų vadovų ir organizatorių šventinė eisena nuo Lietuvininkų aikštės iki Vasaros koncertų estrados. Koncertas čia prasidės nuo 17 val.

Festivalio svečiai

„Mezzoforte“ (Islandija)

Jazz funk/fusion stiliumi grojanti grupė jau 30 metų scenoje, bet vis dar šviežiai atrodantys, kūrybingi ir energingi. Jie buvo dar paaugliai, kai sukūrė pirmąjį Islandijos hitą, tapusį tarptautiniu – „Garden party“ (1983). Grupė išleido 12 savo albumų, naujausi koncertiniai DVD įrašai platinami visame pasaulyje.

Vasti Jacksonas (JAV)

Legendinis bliuzmenas gitaristas, vokalistas, kompozitorius, prodiuseris iš Misisipės V.Jacksonas – dinamiškas ir ugningas gitaros virtuozas, savo grojimu pavergiantis publiką. Jis žavi nepastebimais muzikos garsų perėjimais iš bliuzo į soulą, džiazą, fanką, gospelą.

Ola Onabule (Didžioji Britanija)

Garsus Anglijos vokalistas bei dainų autorius O.Onabule (džiasas/soulas), pasižymintis išskirtiniu balsu, kurį apibūdindama spauda negaili gražiausių epitetų: „nuostabiai tyras ir žavios struktūros balsas“, „jis turi pritrenkiantį nepaprasto diapazono ir jaudinančios tekstūros balsą“. Klausytojas galės išgirsti viską – nuo nuoširdžių baladžių iki „kietojo“ fanko, atskiesto soulo ir bliuzo skambesiu, būdingo septintojo dešimtmečio pabaigos ir aštuntojo dešimtmečio pradžios muzikai.

„Kerekes Band“ (Vengrija)

Geriausia Vengrijos festivalių grupė, kurios pasaulinis populiarumas kasmet vis auga. Jų muziką į club/dance/dub stiliaus melodijas šiandien remiksuoja daugelio šalių prodiuseriai – pradedant Airijos ir baigiant Japonijos.

„Jara & Trim4“ (Čekija)

Latino-Jazz-Fusion stiliaus grupė iš Čekijos, susikūrusi 2009 metais. Pernai įrašė debiutinį savo albumą, kurį ir pristatys džiazo publikai.

„Tortured Soul“ (JAV)

Grupės grojama muzika (soulas/fankas/hausas) apjungia tai, kas sena ir tai, kas modernu. Jų stiliuje derinami senosios soulo ir fanko muzikos elementai su šiuolaikinių šokių aikštelių ritmika.

„Trumpack“ (Olandija)

Olandų grupės „Trumpack“ nariai visi profesionalūs bei garsūs muzikantai, susijungę atiduoti deramą pagarbą trimitui, kuris yra neatsiejama džiazo dalis. Jų muzika apjungia Louiso Armstrongo veržlumą, Mileso Daviso subtilumą ir Cheto Bakerio lyriką.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min