Dabar populiaru
Publikuota: 2012 balandžio 18d. 21:59

Gariūnų gatvės apšvietimui galvojama naudoti saulės ir vėjo energiją

Gariūnų tilto ir gatvės rekonstrukcija bus baigta iki rugsėjo 1-osios.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Gariūnų tilto ir gatvės rekonstrukcija bus baigta iki rugsėjo 1-osios.

Gariūnų gatve šiuo metu priversti važinėti vairuotojai keiksnoja čia nuolat susidarančias spūstis, tačiau kentėti teks tik iki rudens. Pagal sutartį su Vilniaus savivaldybe kelininkai yra įsipareigoję visus darbus pabaigti iki rugsėjo 1 dienos.

Šiuo metu galima važiuoti tik viena Gariūnų tilto puse – kitoje darbuojasi kelininkai. Eismo apribojimai nustatyti ir visoje Gariūnų gatvėje. Tačiau kelininkai žada čia neužsibūti, darbus jie įsipareigoję pabaigti per vasarą ir rugsėjo 1-ąją jau leisti visiems patogiai važiuoti.

Po rekonstrukcijos ši gatvė bus ne tik lygi ir platesnė, bet ir apšviesta. Miesto meras Artūras Zuokas ketina čia išbandyti naujo tipo gatvių šviestuvus. Apsilankęs JAV jis teigė susidomėjęs šviestuvais, kurie naudoja saulės ir vėjo energiją.

„Tos lempos tinka Lietuvai. Tai technologija, kuri dar tik atsiranda ir kai kurie miestai ją išbando. Man kai teko lankytis JAV, buvau technologijų parke, kur ir buvo pastatyti skirtingų kompanijų šviestuvai. Niujorkas išbando gatvių apšvietimo stulpus, kurie gamina elektros energiją padedant saulės elementams ir vėjo turbinai. Šios baterijos garantuoja nuolatinį elektros tiekimą, nepriklausomai nuo to, ar saulė ir vėjas yra“, – apie naujovę pasakojo A.Zuokas.

Tokius šviestuvus galvojama išbandyti ir ant Gariūnų tilto. „Šviestuvai yra skirtingo dizaino ir technologinių parametrų. Šiuo metu mes vedame derybas su gamintojais, kad jie mums atvežtų po keletą gaminių, kuriuos galėtume miesto gatvėse išbandyti. Vedame derybas su dviem gamintojais Amerikoje, taip pat kalbėsime su gamintojais Švedijoje ir Lenkijoje“, – teigė meras.

Šviestuvus tikimasi išbandyti ir tuomet įvertinti, kaip jie veikia. Jeigu šios lempos ir stulpai pasirodys tinkami, galbūt kada nors jų mieste atsiras ir daugiau. Tiesa, kiek tokie šviestuvai galėtų kainuoti, A.Zuokas tiksliai neatsakė: „Kainos skirtingos, priklauso nuo atsiperkamumo, nes nereikia elektros ir nereikia jokių kabelių. Šie šviestuvai yra brangesni, negu standartinis apšvietimas, bet reikia skaičiuoti viską“.

Pirmieji šviestuvai bandymams turėtų atkeliauti šią vasarą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis
Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min