Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gariūnų prekybininkai kreipėsi į Ūkio ministeriją dėl konflikto su verslo parko valdytojais

Turgavietėje tvyro niūrios nuotaikos.
Irmanto Gelūno nuotr./15min.lt / Gariūnai
Šaltinis: 15min
0
A A

Ūkio ministerija vertins, kaip Gariūnų turgavietė vykdo valstybinės svarbos projekto sąlygas, teigiama ministerijos išplatintame pranešime spaudai.

Ūkio ministeriją pasiekė Vilniaus pakraštyje veikiančios Gariūnų turgavietės prekybininkų skundai dėl netinkamų verslo sąlygų, turgavietės valdytojų elgesio su nuomininkais ir renkamų mokesčių teisėtumo. Esą prekybininkai, dirbantys metaliniuose kioskuose, gavo nepasirašytus įspėjimus per mėnesį išsikelti. Jie teigia, kad iš jų reikalaujama nepagrįstai didelių mokesčių už persikėlimą į turgaus teritorijoje naujai statomą paviljoną.

„Jau penkerius metus Gariūnai turi valstybinės svarbos projekto statusą, todėl ten dirbantiems žmonėms turi būti sudarytos tokios verslo sąlygos, dėl kokių buvo susitarta Vyriausybės nutarime, – sako ūkio ministras Dainius Kreivys.

Ministerijos išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad Gariūnų verslo parkas yra valstybinės svarbos ekonominis projektas. 2005 m. patvirtintame projekte numatyta Gariūnų verslo parke įkurti keturių paviljonų ūkininkų turgų, verslo informacijos centrą, netinkamų eksploatuoti transporto priemonių perdirbimo liniją, įrengti nemokamų automobilių aikštelių, transporto grūstis naikinančių apylankū, vaikų laisvalaikio patalpas ir žaidimų aikštelių. Taip pat projekte numatyta sukurti 1 500 naujų darbo vietų, įrašyta nuostata, kad parkas užtikrins nuolatines darbo vietas daugiau nei 15 000 asmenų.

„Jau penkerius metus Gariūnai turi valstybinės svarbos projekto statusą, todėl ten dirbantiems žmonėms turi būti sudarytos tokios verslo sąlygos, dėl kokių buvo susitarta Vyriausybės nutarime“, – sako ūkio ministras Dainius Kreivys.

Įvertinęs gautus skundus ūkio ministras pavedė ministerijos atstovams perimti iš Vilniaus apskrities likviduotojo visus su šiuo projektu susijusius dokumentus ir per savaitę išnagrinėti, kaip vykdomos valstybinės svarbos ekonominio projekto „Paslaugų smulkiam ir vidutiniam verslui parkas „Gariūnai“ įgyvendinimo sąlygos, bei inventorizuoti nuveiktus projekte numatytus konkrečius darbus.

Projektui suteikus valstybinės svarbos kategoriją, Gariūnų turgavietę valdančioms įmonėms buvo sudarytos išskirtinės žemės nuomos sąlygos ne aukciono tvarka. Šiuo metu Gariūnų verslo parko teritorija užima 32,5 h žemės plotą šalia Vilniaus.

Anksčiau projektą kontroliavo Vilniaus apskrities viršininko administracija, tačiau ją panaikinus projektas liko be priežiūros. Dabar šio projekto įgyvendinimo kontrolę perima Ūkio ministerija. Ūkio ministerijos atstovai buvo susitikę su Gariūnų turgavietės prekybininkų iniciatyvine grupe. Susitikę su Gariūnų verslo parko valdytojais, Ūkio ministerijos atstovai į naująjį paviljoną nebuvo įleisti.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min