Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gariūnų turgavietė kyla iš pelenų

Už turto sunaikinimą visuotinai pavojingu būdu gresia nelaisvė iki 5 metų.
15min.lt iliustracija / Gaisras Gariūnuose
Šaltinis: 15min
0
A A

Sudegusio Gariūnų turgavietės paviljono prekiautojai netrukus galės grįžti į savo darbo vietą. Nors ekspertizės, dėl ko kilo gaisras, išvados dar negautos, patys prekybininkai neabejoja: ugnis negalėjo įsiplieksti iš niekur nieko.

Šiomis dienomis sudegusio paviljono vietoje jau baigiamas statyti naujas – tokio pat dydžio ir tokios pat spalvos, nieko nesiskiriantis nuo ankstesniojo.

Statybos darbus vykdanti Lenkijos bendrovė nesnaudžia. „Per porą dienų jie šį paviljoną surinko, dirba sparčiai, lyg lego kubelius statydami. Ilgiau užtruko tik betonavimas. Neaišku, kiek dar užtruks įrengti paviljono vidų, bet mums žadama, kad greitai“, – „Vilniaus dienai“ pasakojo Gariūnų turgavietės prekybininkai.

Pasak Aukštųjų Panerių įmonių asociacijos prezidento Eugenijaus Bulavo, dėl vidaus įrengimo jau viskas sutarta, vos išvažiuos lenkų darbininkai, į darbą kibs Lietuvos specialistai.

„Manome, kad po savaitės ar pusantros prekybininkai galės grįžti į savo darbo vietą“, – planavo E.Bulavas.

E.Bulavo teigimu, kiek nuostolių jiems atnešė šis gaisras, dar nežinoma. „Neskaičiavome dar, ne tas galvoje buvo. Darėme viską, kad tik žmonės greičiau galėtų pradėti dirbti. Baigsime statybas, tada atsisėsime, ramiai suskaičiuosime“, – kalbėjo Aukštųjų Panerių įmonių asociacijos prezidentas.

Kiek galėjo būti nuostolių dėl sudegusio paviljono ir kiek asociacijai teks pakloti už naujojo statybą, E.Bulavas neatskleidė. „Nelabai žinau, ne aš asmeniškai tuo užsiimu“, – paaiškino jis.

Į šiuos nuostolius greičiausiai bus nurašomos ir smulkiesiems verslininkams suteikiamos nuolaidos. Pasak E.Bulavo, Aukštųjų Panerių įmonių asociacija vykdys prekiautojams iškart po gaisro duotus pažadus padėti dešimtis tūkstančių litų nuostolių patyrusiems žmonėms.

„Viskas, kas buvo kalbėta tada, bus padaryta. Susitiksime su prekybininkais, kalbėsimės su kiekvienu iš jų, žiūrėsime, kiek kas nuostolių patyrė, ir spręsime dėl kompensacijos. Gal vieniems bus pasiūlyta kurį laiką nemokėti laiko nuomos, kitiems kitaip bandysime padėti, tikrai pagelbėsime“, – žada E.Bulavas.

Pasak jo, visą šį laiką, kol buvo atstatomas paviljonas, smulkieji verslininkai nesėdėjo be darbo. Naujos darbo vietos jiems buvo parūpintos per dvi paras. „Ar buvo tokių, kurie atsisakė kraustytis į naują vietą? Ne, nebuvo, dirbo visi“, – tikino Aukštųjų Panerių įmonių asociacijos prezidentas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min