Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gariūnų turgavietės vadovai: neapsidraudėme, nes niekas nedraudžia

Turgavietė trečiadienį ryte
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Draudimo buvo atsisakyta, anot Eugenijaus Bulavo, dėl to, kad niekas nesiėmė drausti.
Šaltinis: 15min
0
A A

Po antradienio vakarą kilusio didelio gaisro Gariūnų turgavietės prekeiviai ir administracijos darbuotojai trečiadienį teigė tebesantys ištikti šoko. Vadovai tikina kol kas negalėję iš arti apžiūrėti gaisro vietos ir negalintys komentuoti, dėl kokių priežasčių jis kilo. Bet nuostolius teks dengti patiems, nes esą draudimo bendrovės nesiima drausti tokių statinių.

Vienas iš Gariūnų turgavietės vadovų, Aukštųjų Panerių įmonių asociacijos vadovas Eugenijus Bulavas 15min.lt sakė, kad kol kas apie nuostolius kalbėti anksti – kiekvienas prekeivis privalo patikslinti, kiek ir ko prarado. To esą dar negalima padaryti, nes žmones ištiko šokas, jiems sunku įvertinti situaciją.

„Priešgaisrinė apsauga, policija vykdo tyrimus ir paprašė nieko nekomentuoti. Bet nelabai ką ir galime pakomentuoti, įvyko didelė nelaimė ir tik viena džiugina, jeigu galima taip pasakyti, kad nėra žmonių aukų“, – teigė E.Bulavas.

Valdžios pagalbos nesitiki

E.Bulavas užtikrino, kad Gariūnų turgavietės administracija bandys kiek galėdama pagelbėti prekeiviams, patyrusiems nuostolių ir praradusiems tiek prekes, tiek darbo vietas. „Bet mūsų niekas iš valdžios institucijų neužjaus. Apsidraudę nebuvome, nes draudimo bendrovės nenori drausti nei smulkiųjų prekeivių turto, nei tokių laikinų statinių. Niekas nenori drausti, kaip jūs norite, taip gyvenkite. Valdžia su mokesčiais užsmaugti gali, atimti verslo liudijimus gali, kasos aparatus įvesti gali, dar pabloginti sąlygas gali, bet ką nors gero padaryti... Kažkaip nematau“, – nuoskaudas liejo E.Bulavas.

Pagalbos po nelaimės iš valdžios atstovų Eugenijus Bulavas teigė nesitikintis, tačiau ironiškai pastebėjo, kad greičiausia piktdžiugiško „pasidžiaugimo“, kokie jie yra blogi, išgirsti teks.Pagalbos po nelaimės iš valdžios atstovų E.Bulavas teigė nesitikintis, tačiau ironiškai pastebėjo, kad greičiausia piktdžiugiško „pasidžiaugimo“, kokie jie yra blogi, išgirsti teks. „Jau šiandien pradedame atstatymo darbus, suteikiamos žmonėms laikinos vietos ir jau užsakėme naują palapinę“, – užtikrino vienas iš Gariūnų turgavietės vadovų.

E.Bulavo teigimu, naujajame pastate „Titanikas“ vyksta mokymai, kaip elgtis gaisro metu, tačiau senuosiuose angaruose to nedaroma. „Dabar, matyt, reikės ir čia sustiprinti kai kuriuos niuansus“, – konstatavo pašnekovas.

Apdraustų, bet su daug sąlygų

Draudikai nesigina, kad tokio objekto draudimas nėra įprastas, tačiau metalinių konstrukcijų prekybos paviljoną tikrai būtų galima apdrausti.

„Gariūnų kioskelių prekybos paviljonas pagal savo dydį, statybos būdą ir paskirtį yra nestandartinis statinys, todėl standartinių draudimo sąlygų jam nebūtų galima pasiūlyti, tačiau, jeigu jo savininkai būtų kreipęsi į „Lietuvos draudimą“, mes pasiūlymą šio statinio draudimui būtume vertinę individualiai“, – 15min.lt sakė šios bendrovės verslo rizikos skyriaus vadovas Arūnas Raziūnas.

Anot A.Raziūno, draudėjas, kaip draudimo sutarties šalis, taip pat turi įsipareigojimų, daugiausia susijusių su rizikos valdymu. „Iš draudėjo reikalautume, kad draudžiamame pasate turėtų būti laikomasi priešgaisrinės apsaugos, sandėliavimų ir kt. reikalavimų. Nuo to, kaip valdomi ir kontroliuojami šie procesai, priklausytų ir draudimo įmokos suma“, – teigė „Lietuvos draudimo“ atstovas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min