Dabar populiaru
Publikuota: 2011 spalio 13d. 14:19

Gariūnuose veikusių grupuočių pinigai galėjo būti skirti ir partijoms remti

Kratos epizodas: pas įtariamuosius rasta ginklų, šovinių ir pasakiškos sumos grynųjų
Kadras iš FNTT filmuotos medžiagos / Kratos epizodas: pas įtariamuosius rasta ginklų, šovinių ir pasakiškos sumos grynųjų

Neteisėtose Gariūnų verslo parko schemose galimai dalyvavo teisėsaugos institucijų pareigūnai, o neteisėtais būdais gautomis pajamomis galimai remtos ir politinės jėgos, „Žinių radijo“ laidoje „Aktualusis interviu“ teigė ministro pirmininko patarėjas kovos su korupcija klausimais Gintaras Kalinauskas.

G.Kalinauskas „Žinių radijuje“ sakė, kad partijos galėjo ir nežinoti, kokiais pinigais yra remiamos. „Aišku, politinės partijos nežinojo, iš kur pinigai ateina, jos negalėjo pasakyti, ar tai yra pilki, juodi pinigai, bet buvo rėmimas politinių jėgų įmonių, susijusių su Gariūnų veikla. Teisėsaugos institucijų vadovai turėdavo operatyvinę informaciją, kurioje buvo aiškiai matoma, kokios politinės jėgos remia, ir negalėdavo nieko daryti, nes žinodavo, kad jų likimas gali būti greitai išspręstas. <...> Tiesioginių įrodymų nėra, bet tokios informacijos yra“, – sakė jis. 

Pasak patarėjo, neteisėtą veiklą Gariūnuose vykdžiusios nusikalstamos turgaus prekeivių grupuotės padaryta žala valstybės biudžetui galinti būti itin didelė, nes Lietuvoje, Latvijoje ir Lenkijoje veikusios grupuotės apyvarta per kelerius metus galėjusi siekti ir 6–7 mlrd. litų.

„Aš pabrėžiu, kad čia yra ta grupuotė, kuri veikė ne tik Lietuvoje. Dalis asmenų, kurie veikė Lietuvoje kaip logistikos centras, ir Gariūnai buvo vienas taškas arba punktas, kuris išskirstydavo į Baltarusiją, į Latviją, Lenkijoje – jau kitas taškas, kuris vėl skirstydavo, Vokietijoje – vėl kitas taškas, vėl skirstydavo“, – teigė G.Kalinauskas.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybai Gariūnų verslo parke atliekant  operatyvinį tyrimą, išaiškintos gerai organizuotos nusikalstamos grupės. Įtariama, kad buvo nuslėpta dešimtys milijonų litų mokesčių, kuriuos turėjo sumokėti įmonės ir asmenys, dirbantys pagal verslo liudijimus, buvo klastoti dokumentai, sukčiauta.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min