Dabar populiaru
Publikuota: 2012 balandžio 4d. 11:48 , Atnaujinta: 2012 balandžio 4d. 12:55

Seimo komitetai piktinasi valstybės institucijų veiksmais Garliavos istorijoje

Policija prie Kedžių namo
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Policija prie Kedžių namo

Prieš pusantros savaitės Garliavoje vykusiu apsistumdymu, bandant įvykdyti teismo sprendimą ir Laimutei Stankūnaitei perduoti globėjos Neringos Venckienės auginamą mergaitę, ėmė domėtis du Seimo komitetai.

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto (TTK) posėdyje trečiadienį dalyvavo teisingumo ministras Remigijus Šimašius, policijos ir prokuratūros atstovai.

Po komiteto posėdžio teisingumo ministras R.Šimašius ir Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Stasys Šedbaras piktinosi, kad institucijos visoje Garliavos istorijoje nuo pat jos pradžių, kai Drąsius Kedys parašė skundą dėl galimo jo dukros tvirkinimo, iki dabar pateikia per mažai informacijos visuomenei.

„Aš nenorėčiau viešumoje sakyti, kas ką turi daryti, nes ne politikų reikalas yra vykdyti teismo sprendimus. (...) Kita vertus, aš akivaizdžiai žinau ir matau, kad visuomenėje yra daug klausimų, bent keturi penki klausimus, į kuriuos normaliai teismai, prokuratūra, vaiko teisių apsaugos tarnybos neatsako, nors turėtų atsakyti“, – kalbėjo teisingumo ministras R.Šimašius.

Anot jo, visuomenei gali ir turi būti paaiškinta, „kodėl neužbaigta pedofilijos byla, ką veikė kaukėti pareigūnai kambaryje, kodėl niekas neklausė mergaitės, su kuo ji nori būti“.

„Į visus šiuos klausimus, mano žiniomis, yra nuoseklūs ir logiški atsakymai. Tad iš tikrųjų teismai, prokuratūra, vaiko teisių apsaugos tarnybos turėtų labai aiškiai į tuos klausimus atsakyti, kad žmonės, kurie yra susirūpinę ir pasimetę, turėtų daugiau informacijos ir galėtų sąmoningiau, o ne tik emocijų pagrindu priimti sprendimus, formuoti savo nuomones“, – sakė R.Šimašius.

Kaltų dar neieško

Ministras sakė kol kas neturįs savo nuomonės, kurios institucijos pareigūnai penktadienį, kai įvyko grumtynės, elgėsi neteisingai ir leido susidaryti tokiai situacijai.

Pasak S.Šedbaro, tokių vertinimų kol kas nesiima ir Seimo komitetas. Anot TTK pirmininko, sprendimą komitetas galės priimti tik po to, kai prokuratūra ir policija baigs ikiteisminius ir tarnybinius tyrimus, susijusius su bandymu perduoti mergaitę.

„Kol kas galime pasakyti tik tiek, kad visais aspektais, visose bylose reikia tempą didinti. Reikia sprendimų ir informacijos, ir ją visuomenei reikia pateikti greičiau“, – sakė S.Šedbaras.

Savo ruožtu Generalinės prokuratūros prokuroras Žydrūnas Radišauskas teigė, kad prokuratūra toliau tęsia kelis pradėtus ikiteisminius tyrimus, susijusius su penktadienį įvykusiomis grumtynėmis. Jie apima ir teismo sprendimo nevykdymą, ir sumušimus.

Kol kas šiuose ikiteisminiuose tyrimuose mergaitės globėja teisėja N.Venckienė, kuri yra įvardijama kaip viena iš galimai skatinusių nevykdyti teismo sprendimo, Ž.Radišausko nuomone, dar nėra apklausta.

Tuo tarpu policijos generalinio komisaro pavaduotojas Renatas Požėla sakė, kad policija tarnybinį tyrimą dėl policijos pareigūnų veiksmų bandant įvykdyti teismo sprendimą dar nėra baigusi.

„Tyrimas yra nemažos apimties. Reikia mums dar papildomai apklausti ne policijos sistemos asmenis, t.y. antstolę, vaiko teisių specialistę ir kitus asmenis. Tikimės tyrimą baigti po Velykų“, – sakė jis.

Paklaustas, ar policija jau yra nutarusi kaip elgtųsi, jei vaiką būtų bandoma perduoti dar kartą, R.Požėla sakė, kad policija „iki šiol tikisi, kad teismo sprendimas bus įvykdytas ir be kliūčių šalinimo“.

Domisi paslapčia

TTK ne vienintelis Seimo komitetas susidomėjęs Garliavos istorija. Seimo Socialinių reikalų komitete parlamentarams trečiadienį aiškinosi vaiko teisių apsaugos pareigūnai.

Abiejų komitetų posėdžiai vyko už uždarų durų. Apie tai, kad juose bus kalbama apie Garliavos istoriją, komitetų darbotvarkėse iš anksto numatyta ir pranešta nebuvo.

Primename, kad prieš pusantros savaitės bandant įvykdyti teismo sprendimą ir perduoti mergaitę mamai įvyko apsistumdymas, kurio metu galimai fiziškai ir moraliai nukentėjo vaikas, praskelta lūpa skundėsi Drąsiaus Kedžio teta Audronė Skučienė, sumušimų neišvengusi teigė ir Laimutė Stankūnaitė.

Vaiko perdavimą, kuris baigėsi grumtynėmis ant grindų, nutraukė vaiko teisių apsaugos darbuotoja. Policija į įvykį nesikišo teigdama, kad jai neleidžiama įeiti į Kedžių namus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos
Interviu
Ypatingos

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min