Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gegužės 13d. 11:36

Garliavos darželinukų tėvai sunerimę dėl šalia įsikūrusios gamyklos

Dūmai
„Scanpix“ nuotr. / Dūmai

Kauno rajone įsikūrusio Garliavos mokyklos-darželio vaikų tėveliai kreipėsi į valstybines institucijas, atliekančias sveikatos ir aplinkos oro kontrolę, prašydami išaiškinti, ar greta esančios gamyklos „Baltijos polistirenas“ gamybinio ciklo metu į orą patenkančios medžiagos nedaro žalos vaikams.

Bendrovėje „Baltijos polistirenas“ vykdoma polistireninio putoplasčio ir polistireninių pakuočių gamyba. Pernai spalį Aplinkos apsaugos agentūros Aplinkos tyrimų departamento specialistų atlikti tyrimai parodė, kad nustatytų taršos normų gamykla neviršija. Šiemet sausio pabaigoje atliktas dar vienas tyrimas: normatyvų viršijimo taip pat nenustatyta.

„Departamento turimais duomenimis, „Baltijos polistireno“ taršos šaltinių aukštis yra tinkamas, nes per juos išmetamų teršalų koncentracija, įvertinus foninį vietovės užterštumą, neviršija leistinų ribinių verčių aplinkos ore. Tai patvirtina 2010 metais bendrovės „Pramoninis servisas“ paruošta „Baltijos polistireno“ Aplinkos oro taršos šaltinių išmetamų teršalų monitoringo rezultatų ataskaita (monitoringas). Monitoringo rezultatai parodė, kad teršalų išmetimai iš visų oro taršos šaltinių buvo mažesni negu nustatyti gamyklai išduotame leidime“, – rašoma Aplinkos ministerijos pranešime.

Naujas patikrinimas gamykloje ir jos teritorijoje numatytas dar šiemet. Laboratorinę kontrolę nutarta paankstinti (jau kreiptasi į Aplinkos apsaugos agentūrą) ir teršalų tyrimus aplinkos ore ir iš stacionarių taršos šaltinių atlikti gegužę. Tuo pačiu metu tyrimus atliks ir Kauno visuomenės sveikatos centras.

Vietos gyventojai prašomi kreiptis į Aplinkos ministeriją ir nurodyti, kuriose vietose rekomenduotų atlikti matavimus aplinkos ore. Pagal galimybes į tai bus atsižvelgta. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min