Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Garliavos gimnazistai dvi dienas bus Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto nariais

Iš kairės į dešinę: garliaviškiai Laura Talutytė, Karolis Valaika ir Dalia Beržinskaitė dalyvaus imitacinėje Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto (EESRK) plenarinėje sesijoje ir ten atstovaus Lietuvai.
Kauno rajono savivaldybės nuotr. / Iš kairės į dešinę: garliaviškiai Laura Talutytė, Karolis Valaika ir Dalia Beržinskaitė dalyvaus imitacinėje Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto (EESRK) plenarinėje sesijoje ir ten atstovaus Lietuvai.
Šaltinis: 15min
0
A A

Trys Kauno rajono Garliavos Juozo Lukšos gimnazijos moksleiviai – Dalia Beržinskaitė, Laura Talutytė ir Karolis Valaika gegužės 5-7 dienomis dalyvaus imitacinėje Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto (EESRK) plenarinėje sesijoje ir ten atstovaus Lietuvą. Kartu su kitais 150 moksleivių iš visos Europos Sąjungos mokyklų jie parengs nuomonės projektą dėl naujos Europos iniciatyvos „Judrus jaunimas“, kurios tikslas – padėti jaunimui įgyti pagrindinių žinių ir įgūdžių, būtinų norint gauti darbą.

Su mokiniais į Briuselį vyks ir projektą mokiniams padėjusi rengti gimnazijos anglų kalbos mokytoja Laima Mickuvienė.

Prieš plenarinę sesiją gimnazistai, kaip ir kitų valstybių atstovai, ruošia ir siunčia komitetui įvairius savo pasiūlymus bei pakeitimus. Jei pateikti pakeitimai plenarinėje sesijoje bus patvirtinti, juos komitetas įtrauks į nuomonės galutinę redakciją.

Pasibaigus dviejų dienų gegužės mėnesio sesijai, kurios metu bus surengtos įvairios diskusijos, derybos ir kompromiso paieškos, mokiniai dalyvaus ir kituose EESRK atvirų durų dienos proga organizuojamuose renginiuose, žaidimuose bei viktorinose. Mokiniai taip pat turės galimybę susipažinti su Europos Sąjungos valdžios institucijų veikla, galės apžiūrėti kai kurias Briuselio istorijos ir kultūros įžymybes.

Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto nariai šiuo metu lankosi visose 27-niose Europos Sąjungos valstybėse atrinktose mokyklose, kad galėtų atsakyti į mokinių klausimus apie Europos Sąjungą ir padėti jiems pasirengti plenarinei sesijai. Šio komiteto narys, Lietuvos pramonininkų konfederacijos generalinio direktoriaus pavaduotojas Gintaras Morkis, kovo 31 dieną lankėsi Garliavos J.Lukšos gimnazijoje ir bendravo su vyresnių klasių mokiniais bei į Briuselį besiruošiančių vykti mokinių grupe.

Iniciatyvą, pavadintą „Tavo Europa, tavo balsas“, kai į Europos Sąjungos sostinę kviečiami visų šios sąjungos valstybių narių mokyklų atstovai, Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetas rengia jau antrus metus.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min