Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

R.Petrauskas apie Garliavos įvykius: „Šita situacija tikrai nenormali“

R.Petrauskas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / R.Petrauskas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Laikinasis generalinis prokuroras Raimondas Petrauskas teigia manąs, kad įvykiai Garliavoje yra unikumas, beveik suformavęs atskirą Garliavos respubliką. Jis pranešė, kad prie Kedžių ir Venckų namų budintys ir teismo sprendimų dėl Drąsiaus Kedžio dukters neleidžiantys vykdyti žmonės bus patraukti baudžiamojon atsakomybėn. Tačiau prokuroras pripažino, jog reaguojant į įvykius Garliavoje buvo padaryta klaidų.

Pasak R.Petrausko, įvykiai Garliavoje yra „savotiškas unikumas“. „Turėjome Perlojos respubliką, dabar turime Garliavos respubliką. Kai yra teisinis nihilizmas, kada nesilaikoma įstatymų, šita situacija tikrai nenormali teisinėje valstybėje“,  – kalbėjo laikinasis generalinis prokuroras.

Prie Kedžių ir Venckų namų susirinkusi minia jau ne pirmą savaitę neleidžia vykdyti teismo sprendimų: iš pradžių – dėl D.Kedžio mažametės dukters perdavimo motinai, vėliau – dėl  mergaitės pasimatymų su motina.

Pasak R.Petrausko, teisėsauga ir vaiko teises ginančios tarnybos padarė klaidų laiku  nesutrukdydamos Garliavoje susirinkusiems žmonėms įsigalėti miestelyje.

„Kažkas užtveria gatvę ir sprendžia, kas gali ja važiuoti, o kas ne. Aš manau, kad galbūt buvo padarytos kažkur, nežinau, gal klaidos, gal kažkas nebuvo iki galo padaryta taip, kad būtų pareikalauta, kad būtų įstatymai vykdomi laiku. Kai situacija užsitęsė, visas šis klausimas išsirutuliojo, kaip teigia patys garliaviškiai, iki nacionalinio judėjimo. Tuo aš norėčiau abejoti“, – teigė R.Petrauskas.

Anstolio trukdytojams gresia bausmės

Prokuroras informavo, kad asmenys, trukdę antstoliui įvykdyti teismo nutartį, bus patraukti atsakomybėn: „Mano žiniomis, asmenys, kurie patį pirmą kartą, kada turėjo atvykti anstolis, kurie trukdė jam, bus nubausti.“

Paklaustas, ką daryti, kad gerėtų teisėsaugos ir visuomenės santykiai, R.Petrauskas minėjo, jog „pas mus yra savotiška problema dėl teisiniou švietimo“. Grįždamas prie Garliavos situacijos jis kalbėjo apie tam tikrą piliečių kategoriją, kuri niekada nepasitikėjo teisėsauga. Pasak jo, „teisėje viena šalis visada nepatenkinta“, o jeigu per metus pradedama  apie 80 tūkst. ikiteisminių tyrimų, „tai įsivaizduokite žmonių skaičių, kurie yra nepatenkinti“.

„Antra, čia žaidžiama labai jautria pedofilijos korta. Žmonės yra tėvai, ji dėl to tikrai išgyvena ir aš manau, kad trūko teisėsaugos institucijų darbui viešumo. Visą laiką manau, kad informacijos vakuumas, jeigu jis nėra užpildomas iš dviejų pusių, užpildomas iš vienos pusės“, – apie sąmokslo teorijų gimimą svarstė R.Petrauskas.

Prokuroras minėjo, kad, jo nuomone, dabartinės teisėsaugos problemos prasidėjo 2003 metais, kai buvo priimtas naujas Baudžiamasis kodeksas. Tai esą sugriovė gana kokybišką teisėsaugos sistemą: „Buvo kvalifikuotas tardymas, gana aukštas prokurorų lygis.“ Tačiau, anot R.Petrausko, specialistai paliko sistemą ir dabar dirba tyrėjai, kurie dažnai dar nėra tinkamai paruošti.  Be to, užtrunka ekspertų atliekami tyrimai.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min