Dabar populiaru
Publikuota: 2014 sausio 8d. 20:30

Garsiai išreklamuotas per krizę sumažintų pensijų kompensavimas teliks skambia reklamos akcija?

Pensininkės.
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Pensininkės.

Daugumai šalies pensininkų per krizę sumažintas pensijas siūloma kompensuoti ne anksčiau kaip po dvejų metų. Tokį projektą, kuris kol kas slepiamas nuo visuomenės, parengė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. TV3 „Žiniomis“, šiemet siūloma pensijas kompensuoti tik vyriausiems pensininkams: nuo 80 metų ir senesniems. Pensininkai šokiruoti tokiu valdininkų cinizmu ir sako, kad dauguma jų žadėtų kompensacijų tikriausiai visai nesulauks.

Seimo pirmininkės „darbietės“ Loretos Graužinienės ir „darbiečių“ socialinės apsaugos ir darbo ministrės garsiai išreklamuotas per krizę sumažintų pensijų kompensavimas gali taip ir likti skambia reklamos akcija.

TV3 „Žinios“ gavo ministerijos darbo grupės išvadų projektą, kuriame siūloma daugiau nei pusės pensininkų senatvės pensijų kompensavimą atidėti mažiausiai dvejiems metams. Šiemet siūloma pradėti kompensuoti pensijas tik tiems pensininkams, kurie sulaukė garbingiausių – 80-ties ir daugiau metų. Tokių pensininkų mažiausia. 2015-taisiais siūloma pradėti kompensuoti pensijas tiems, kuriems šių metų sausio 1 d. buvo sukakę 72-79 metai. O sulaukusiems 71 metų ir jaunesniems, kurių yra daugiausia, pensijas siūloma pradėti kompensuoti ne anksčiau kaip 2016 metais. Šį projektą už uždarų durų beveik dvi valandas aptarinėjo valdančiųjų sudaryta darbo grupė. Tačiau jo turinio nei socialinės apsaugos, nei finansų ministrai komentuoti nepanoro.

Nei 2015, nei 2016 metais, jeigu bus įvedamas euras, pensijų mes nesitikime sulaukti, ir taip keliausim į Anapilį, – teigė pensininkų sąjungos „Bočiai“ pirmininkas Petras Ruzgus.

„Šiandien tikrai nenorėčiau į šį klausimą atsakyti ar modeliuoti kažkokias įžvalgas, nes tai buvo tik pirmasis mūsų darbo grupės susitikimas ir galbūt trečiajame ar ketvirtajame mes jau turėsime kažkokius tai matymus su gerbiamu finansų ministru“, – TV3 „Žiniomis“ teigė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.

Tuo metu finansų ministras Rimantas Šadžius sakė, kad „šiandien dar šitų detalių visų komentuoti negali". 

„Jų (detalių – 15min.lt) yra žymiai daugiau, ir mes tik pradiniame etape apsikeitėme nuomonėmis“, – kalbėjo R.Šadžius. Paklaustas, ar reikiama suma viršija milijardą, jis nukirto: „Viskas, klausimai išseko, ačiū jums“.

Pensininkų sąjungos pirmininkas teigė esantis šokiruotas valdančiųjų planais didesnės dalies pensijų kompensavimą užvilkinti dar dvejiems metams. Sąjungos vadovas neatmeta, kad teks teisybės ieškoti Europos Žmogaus Teisių Teisme Strasbūre.

„Nei 2015, nei 2016 metais, jeigu bus įvedamas euras, pensijų mes nesitikime sulaukti, ir taip keliausim į Anapilį. Tikrai gėda mūsų valdžiai, mes kada buvo krizė tikrai jokių mitingų neorganizavom, kentėjom, laukėm ir susitaikėm. Bet dabar, kada buvo išmokama teisėjams, valdininkams ir visiems kitiems, kuriems ne pinigų trūkumas, jau čia turėtų būti pagarba vyresnio amžiaus žmonėms“, – teigė pensininkų sąjungos „Bočiai“ pirmininkas Petras Ruzgus.

Išankstiniais valdininkų skaičiavimais, visų senatvės pensijų kompensavimui prireiktų beveik vieno milijardo litų, o tokių pinigų biudžete nėra. Valdantieji svarsto didžiąją dalį reikiamų lėšų skolintis, tačiau tam priešinasi Finansų ministerija, nes tuomet smarkiai išaugtų biudžeto deficitas ir Lietuva negalėtų kitąmet įsivesti euro.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min