Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 6d. 08:00

Garsiausia Lietuvos Kotryna suknelių turi dvi spintas, bet į G.Nausėdos inauguraciją nevažiuos

Gitanas Nausėda su ponia Kotryna
Asmeninio albumo nuotr. / Gitanas Nausėda su ponia Kotryna

Liepos 12-ąją Gitanas Nausėda bus inauguruotas prezidentu. Šventinį vakarą naujasis šalies vadovas į prezidentūrą kviečia apie du tūkstančius svečių. Ar tarp jų bus ir 89-erių Kotryna iš Pabaisko, kukli senučiukė, kuri G.Nausėdai simbolizuoja tikrąją tyliąją Lietuvą ir kurios maldas jis nuolat juto, neaišku. Oficialaus kvietimo moteris nėra gavusi. Žurnalistų klausimą, ar Kotryna pakviesta į iškilmes, ketvirtadienį negirdomis praleido ir Inauguracijos komisijos pirmininkė, buvusi G.Nausėdos rinkimų štabo vadovė Algė Budrytė.

Prisiskambinti Pabaisko bažnyčioje beveik tris dešimtmečius tarnaujančiai poniai Kotrynai nėra lengva – ji vis turi kokių nors reikalų. Todėl pirmiau 15min pasisekė pakalbinti Švč. Trejybės bažnyčios kleboną Rimantą Laniauską.

Jis pasakojo paskutinį kartą Kotryną matęs sekmadienį. Tąkart kvietimo į oficialius prezidento inauguracijos renginius devyniasdešimtmetį švęsianti senolė dar nebuvo gavusi.

Tikėtina, kad kvietimas ją pasiektų ne tiesiogiai, o per tarpininką – būtent kunigą R.Laniauską. Jis prisipažino esą pasirengęs, jei tik prireiks, kitą penktadienį asmeniškai nuvežti Kotryną į Vilnių.

Iniciatyvos ėmėsi klebonas

Teisybės dėlei, R.Laniauskas savo iniciatyva netgi mėgino G.Nausėdą užvesti ant kelio.

Iškart po antrojo prezidento rinkimų turo kunigas žinute per feisbuką pasveikino išrinktąjį prezidentą.

„Džiaugiamės kartu su Kotryna jūsų pergale. Kunigas Rimantas, Pabaisko bažnyčios klebonas“, – naujai išrinktam prezidentui brūkštelėjo R.Laniauskas. Tąsyk atsako jis nesulaukė.

Džiaugiamės kartu su Kotryna jūsų pergale.

Tylą nutraukė pats kunigas ir vėl kreipėsi į G.Nausėdą: „Žinau jūsų užimtumą, todėl siunčiu žinutę ir noriu paprašyti kada nors priimti Kotryną, apie kurią taip gražiai atsiliepėte. Šiais metais ji švęs 90 metų jubiliejų ir turi svajonę Jus pamatyti jau kaip prezidentą. Laukiu jūsų atsakymo, pagarbiai, kunigas Rimantas.“

Šįkart žinutė, matyt, nepasimetė sveikinimų sraute. „Ačiū, gal galėtumėte pasidalinti kontaktais, kad galėtume paderinti susitikimą“, – kunigui atrašė G.Nausėda, o gavęs kontaktus pridėjo: „Ačiū, komanda būtinai su Jumis susisieks.“

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Gitanas Nausėda ir Diana Nausėdienė
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Gitanas Nausėda ir Diana Nausėdienė

„Labai trumpai, aiškiai, lakoniškai – Gitano stiliumi“, – lakonišką susirašinėjimą įvertino R.Laniauskas.

Tiesa, nuo to laiko jokio ryšio nei su pačiu naujai išrinktu prezidentu, nei su jo komanda neturėjo.

„Tai buvo truputį ir mano iniciatyva, bet nematau tame nieko blogo. Ta moteris daugiau nei 30 metų sąžiningai tarnauja Bažnyčiai ir tikrai nusipelnė pagarbos – visokeriopai. Jei bus kvietimas, esu pasiryžęs nuvežti, nes tai yra mūsų bendras reikalas“, – kalbėjo R.Laniauskas.

Tiesa, jis neatmetė galimybės, kad G.Nausėda turi ir kitokių sumanymų: „Nežinau, o gal tai bus asmeninis susitikimas.“

Bijo dėl savo sveikatos

Poniai Kotrynai pavyko prisiskambinti tik po kelių valandų atkaklių bandymų.

„Iš bažnyčios grįžau, gėlytes pakeičiau, paruošiau – rytoj turi būti krikštas. Papuošiau bažnytėlę, pasidžiaugiau, kad graži. Iš visos Lietuvos atvažiuoja: Ukmergėje dvi bažnyčios, bet krikštynos – Pabaiske, vestuvės – Pabaiske. Labai mylim savo bažnytėlę“, – kalbėjo moteris.

Ta moteris daugiau nei 30 metų sąžiningai tarnauja Bažnyčiai ir tikrai nusipelnė pagarbos.

Ji neslėpė kvietimo į prezidento inauguracijos renginius negavusi. O ar laukia? Ar pamalonintų toks dėmesys?

„Gal ir neblogai būtų, bet iš tikrųjų nebūtina. Yra svarbesnių, kurie labiau tinka tokiems priėmimams“, – juokėsi moteris.

Jei atvirai, važiuot į Vilnių, tai ji tikrai nevažiuotų, nors dailią suknelę tokiai progai savo spintoje rastų.

„Rūbų dvi spintos prikrautos, bet nelabai yra sveikatos, kojas labai skauda, apsiauti negaliu. Klebonui sakiau: „Važiuokit ir paimkit vargonininką vietoje manęs.“ Nesinori, kad bloga pasidarytų, su širdimi nelabai gerai. Aš jau bijau dėl savo sveikatos“, – neslėpė pašnekovė.

Jubiliejus svarbiau

Labiau nei prezidento inauguracijos renginių ji laukia asmeninės šventės – 90-ojo jubiliejaus, kurį sutarta minėti rugpjūčio 17 dieną, nors pagal dokumentus ponia Kotryna yra gimusi 18-ąją.

Švęsti jubiliejaus susiburs visa šeima: trys vaikai, šeši anūkai ir keturios proanūkės. Sūnus atvyks iš Vilniaus, o dukros – iš Kaliningrado, kur abi gyvena.

Nesinori, kad bloga pasidarytų, su širdimi nelabai gerai. Aš jau bijau dėl savo sveikatos.

„Abi našlės – ir vienos vyras mirė, ir kitos“, – pasakojo ponia Kotryna ir prasitarė iš viso turėjusi penkis vaikus: „Ketverių metų dukrytė mirus, ta, kur pirmutinė buvo. Sūnus 43 metų avarijoje žuvo.“

Savas gyvenimas poniai Kotrynai įdomesnis nei vadinamojo šalies elito. O netikėtai tapusi garsia moteris drovisi: „Ačiū prezidentui, nežinau, kodėl jis mane taip išaukštino, pagerbė ant visos Lietuvos. Meldžiuosi už jį kasdien ir prašau jam sveikatos.“

Juto palaikymą ir maldas

Apie kelionę į Pabaiską ir miestelio bažnyčioje sutiktą Kotryną G.Nausėda pirmą kartą viešai prabilo 2018 metų rugpjūtį savo feisbuko paskyroje.

Po mėnesio, rugsėjį, darsyk apie ją kalbėjo skelbdamas apie savo sprendimą siekti prezidento posto.

„Nuolat prisimenu savo kelionę į Pabaiską, kur Švč. Trejybės bažnyčioje norėjau pamatyti ir išgirsti vieną iš seniausių Lietuvoje varpų. Ten sutikau nuostabią varpininkę ir šventovės saugotoją Kotryną. Įkopusi į devintąją dešimtį, sudiržusiomis rankomis, tačiau šviesiomis, gilią sielą liudijančiomis akimis. Kotryna nepavargdama meldžiasi už mus, kad pas mus būtų mažiau piktadarysčių ir kad pagaliau nustotumėme kariauti vienas prieš kitą. Tąkart pagalvojau: bet juk čia ir yra tikroji, tylioji Lietuva, kuri aria žemę, kepa duoną, auklėja vaikus, gelbėja žmones nuo ligų. Lietuva, kuriai sunku, tačiau ji nepalūžta, ji tiki, kad rytoj bus geriau. Ir taip jau dvidešimt aštuonerius metus“, – skelbdamas apie sprendimą siekti prezidento posto teigė jis.

Tąkart pagalvojau: bet juk čia ir yra tikroji, tylioji Lietuva, kuri aria žemę, kepa duoną, auklėja vaikus, gelbėja žmones nuo ligų.

Jis aiškino visą rinkimų kampanija jutęs šios moters palaikymą ir maldas: „Nuo to laiko aš jos daugiau nesutikau, bet aš visą laiką jaučiau, kad ji už mane meldžiasi. Tai man labai padėjo. Padėjo, kai mes pradėjome keliauti per Lietuvą, – sakė G.Nausėda. – Jos malda lydėjo, kai atrodė sunku, pavargome, gal kažkiek išsisėmėme. Prisiminęs ją ir jos maldą, aš vėl įgydavau jėgų.“

Paliko gero žmogaus įspūdį

Pati ponia Kortyna, R.Laniausko tikinimu, tokio dėmesio nesitikėjo ir dėl jo kuklinasi.

„Iš pradžių ji nuoširdžiai džiaugėsi, o paskui išgyveno: „Bijau į kaimą išeiti, visi manęs klausinėja“, – pasakojo klebonas.

15min gegužę kalbinta senučiukė atskleidė, kad prezidento rinkimuose balsavo būtent už G.Nausėdą.

„Jis man taip patinka, taip gražiai mes bendravome“, – paaiškino ji.

Susitikimas Pabaiske, anot moters, buvo labai malonus. G.Nausėda jai paliko malonaus ir gero žmogaus įspūdį. Ponia Kotryna tąsyk pasikalbėjo su miestelio svečiu, papasakojo apie Pabaisko bažnyčią, kurią labai myli, padovanojo žurnalą apie varpus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

03:16
03:00
03:38

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min