Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Garsioji pora dainuos Klaipėdai

Koncertų salėje penktadienį koncertuos Edmundas Seilius ir Kristina Zmailaitė.
Koncertų salės nuotr. / Koncertų salėje penktadienį koncertuos Edmundas Seilius ir Kristina Zmailaitė.
Šaltinis: 15min
0
A A

Begalinio ilgesio, tolimų svajonių ir meilės aistrų kupini XIX amžiaus prancūzų kompozitorių kūriniai, prisodrinti bendramžių poetų žodžio magijos... Juos festivalio „Salve Musica“ pradžios koncerte penktadienį Klaipėdos koncertų salėje dainuos Kristina Zmailaitė (sopranas) ir Edmundas Seilius (tenoras) drauge su M. K. Čiurlionio styginių kvartetu.

Jauna dainininkų pora dar studijų Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje metais aktyviai įsitraukė į šalies muzikinį gyvenimą. K. Zmailaitė debiutavo Klaipėdos muzikiniame teatre, O. Nikolai operoje „Vindzoro šmaikštuolės“, kūrė vaidmenis Kauno muzikiniame teatre. Po to solistė tobulinosi Vokietijoje, JAV ir Prancūzijoje. E. Seilius studijavo JAV, kurį laiką dainavo Čikagos operos teatre ir Reino nacionalinėje operoje Strasbūre.

Beje, impulsą dainuoti operą jiems suteikė puikiai parengti Adinos ir Nemorino vaidmenys G. Donizetti „Meilės eleksyre“. Nemoriną Edmundas dainuoja ir Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro pastatyme, o jo garsioji arija ypač jaudino pernykščio LTV projekto „Triumfo arka“ žiūrovus. Publiką jis patraukė savo charizma, nuoširdumu ir, žinoma, nuostabiu lyriniu balsu. Žiūrovų ir komisijos balai „Auksinio balso konkurse“ Edmundui lėmė antrąją vietą.

Šiemet projekte dalyvauja Kristina, ir ją taip pat lydi sėkmė. „Trumfo arkos“ dėka abu dainininkai tapo žinomi visoje šalyje.

Šiuo metu Edmundas yra etatinis LNOBT solistas, dainuoja F. Halevy operoje „Žydė“, G. Verdi „Traviatoje“ bei G. Donizetti „Meilės eleksyre“. O Kristina prieš savaitę ten šauniai atliko Fraskitos vaidmenį Ch. Gounod operos „Karmen“ premjeroje.

Populiarusis dainininkas mėgsta dainuoti tiek operinę, tiek kamerinę muziką ir nebūtinai gausiai klausytojų auditorijai: „Tada solistas ir publika apsikeičia gera energija. Prisipažinsiu – dažnai jaučiu šį ryšį“.

Iš Prancūzijos jis parsivežė gaivių idėjų bei „didelį norą nuveikti ką nors prasminga ir namie.“ Todėl „Salve Musica“ festivalyje dainininkų šeima dainuos prancūzišką muziką –  Jules Massenet, Henri Duparco solines dainas bei duetus. Jau vien dainų pavadinimai – „Gėlės”,  „Kvietimas į kelionę”, „Liūdna daina”, „Naktinis dialogas” – pranašauja, kad tai bus įsimylėjusių žmonių nuotaikas atskleidžiantis romantiškas vakaras. „O, nesibaik niekados!“– dainuos Kristina ir Edmundas, scenoje išpažindami tiek dainų herojų, tiek savo jausmus.

M.K.Čiurlionio styginių kvartetas  – Jonas Tankevičius (smuikas), Darius Dikšaitis (smuikas), Gediminas Dačinskas (altas), Saulius Lipčius (violončelė) – tiek akomponuos dainininkams, tiek instrumentiniais Claude’o Debussy, Jacques Offenbacho bei Maurice Ravelio kūriniais praplės prancūziškos muzikos erdvę.

Pasak vienos jų dainos žodžių – „Svajokime, jau metas”! Gražiausias metų laikas jau čia pat!

Koncertas – penktadienį, 18 val.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min