Dabar populiaru
Publikuota: 2012 balandžio 21d. 14:00

Garsūs vilniečių šūkiai paleisti „Pussy Riot“ merginas pralinksmino Rusijos ambasadorių

Prie Rusijos ambasados surengta protesto akcija
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Prie Rusijos ambasados surengta protesto akcija

Prie Rusijos ambasados Vilniuje surengta akcija, kurioje reikalauta paleisti Rusijos grupės „Pussy Riot“ nares, suimtas dėl Kristaus Išganytojo cerkvėje surengto pasirodymo, kurio metu jos skandavo „Šventoji Dievo Motina, išvaryk Putiną“. Nors akcijoje dalyvavo tik penki asmenys, jie sulaukė policijos pareigūnų dėmesio. Rusijos ambasadoriaus toks renginys nesuerzino.

„Pussy Riot“ narės Maskvoje suimtos nuo vasario 21 dienos, jos kaltinamos chuliganizmu, už kurį gresia iki septynerių metų nelaisvės. Praėjus dviem mėnesiams, balandžio 21-ąją, panašias palaikymo akcijas suplanuota rengti įvairiuose miestuose.

Akcija Vilniuje, kur su spalvotu plakatu prie ambasados stovėjo penki asmenys, o du iš jų veidus dengė spalvotomis kaukėmis, sulaukė ir ambasados darbuotojų, ir policijos pareigūnų dėmesio.

Išgirdęs garsiai šaukiamus reikalavimus paleisti merginas, šūkius „gėda“, Rusijos ambasadorius Vladimiras Čchikvadzė, atrodo, geros nuotaikos neprarado – iš ambasados balkono jis rodė į viršų iškeltą nykštį. Tuo tarpu kitas ambasados darbuotojas, išėjęs pasikalbėti su piketuotojais, atrodė itin nepatenkintas, esą garsiai šūkaudami šie asmenys gadino ambasadoje vykusių vestuvių dalyviams nuotaiką.

Policijos pareigūnams akcija irgi nepatiko. Pirmiausia jie pareikalavo dalyvius pasitraukti už tvenkinių ir išlaikyti reikalaujamą daugiau nei 25 metrų nuo ambasados teritorijos atstumą, o vėliau sulaikė du dalyvius, veidus slėpusius po kaukėmis. Nors vienas jų, nuolatinis įvairių protesto akcijų organizatorius ir dalyvis, Darius Pocevičius bandė pasiteisinti, kad šios kaukės tėra simbolis, nes panašias naudojo ir „Pussy Riot“ muzikantės, pareigūnai jų neklausė.

Akcijos dalyvių paprašyta parodyti asmens dokumentus, tačiau juos turėjo ne visi. Vis dėlto pareigūnai nebuvo itin griežtai nusiteikę ir griežtomis baudomis negąsdino.

Juliaus Kalinsko/15 minučių nuotr./Prie Rusijos ambasados surengta protesto akcija
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Rusijos ambasadorius neatrodė praradęs gerą nuotaiką.

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min