Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gatvėms reikalaus daugiau pinigų

Kauno vadovai žada siekti, jog būtų pakeistos Kelių priežiūros fondo paramos proporcijos.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Kauno vadovai žada siekti, jog būtų pakeistos Kelių priežiūros fondo paramos proporcijos.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Miesto valdžia piktinasi, jog iš beveik 200 mln. Lt kauniečių sumokamo degalų akcizo tik keli procentai yra skiriami laikinosios sostinės gatvių remontui.

Kauno vadovai užsimojo inicijuoti Kelių priežiūros ir plėtros programos nuostatus, kurie numato, jog 80 proc. Valstybinio kelių priežiūros fondo lėšų kasmet yra skiriama magistralinių kelių remontui. Tuo tarpu savivaldybėms, kurios turi net 5 kartus didesnį kelių tinklą, atitenka tik 20 proc. minėto fondo paramos.

„2008 metais Kauno degalinėse miestiečiai degalams iš viso sumokėjo 178 mln. Lt, lygiai tokia pat akcizo suma pakliuvo į Kelių priežiūros fondo katilą. Iš šios sumos Kauno miestas kelių priežiūrai šiais metais gavo tik 3 proc. Kauno miesto savivaldybės nuomone, toks lėšų skirstymas yra neadekvatus, norėtųsi, kad miestų kelių tinklas, kuris yra 5 kartus didesnis nei magistralinių kelių tinklas, taip pat būtų prižiūrimas ir gerinamas kaip magistraliniai ir autostrados keliai“, – oficialiai išplatintame pranešime cituojamas Kauno meras Andrius Kupčinskas.

Praėjusiais metais iš Kelių priežiūros fondo Kauno miestui buvo skirta apie 30 mln. Lt, tuo tarpu šįmet – 8,1 mln. Lt. Iš jų 3,3 mln. buvo panaudoti tilto į Nemuno salą statyboms. Pasak miesto valdžios atstovų, norint, jog Kauno gatvių būklė būtų gera, šiemet reikėtų apie 80–90 mln. Lt.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min