Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gatvėse muzika skambės

A.Mamontovas
BFL/Kęstučio Vanago nuotr. / A.Mamontovas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Naujoji sostinės valdžia peržiūri „Vilniaus – Europos kultūros sostinės 2009” (VEKS) programą bei atleidžia darbuotojus. Taip tikimasi rasti lėšų Andriaus Mamontovo organizuojamai Gatvės muzikos dienai bei kitiems į pagrindinį renginių sąrašą nepatekusiems projektams.

Žinomo atlikėjo organizuojamai šventei reikia apie 30 tūkst. Lt, tačiau šis renginys ankstesnių VEKS vadovų ir Kultūros ministerijos iniciatyva buvo įtrauktas į rezervinių renginių sąrašus – jie turėjo vykti tik atsiradus reikiamų lėšų. Tarp tokių renginių pateko ir tarptautinis festivalis  „Be2gether“,  projektas „Bunkeris 1984. Išgyvenimo drama“, kuriame tarsi laiko mašina buvo galima grįžti į sovietinius laikus.

Asmeniškai A.Mamontovui pažadėjau, kad pinigų rasime, – sakė G.Babravičius.„30 tūkst. Lt nėra dideli pinigai, palyginti su kitomis VEKS programomis. Asmeniškai A.Mamontovui pažadėjau, kad pinigų rasime. Lėšų ieškosime ir kitoms programoms“, – tikino už kultūrą atsakingas Vilniaus vicemeras Gintautas Babravičius. Politikas davė pažadą, kad jei lėšų nutars neskirti VEKS valdyba, bent A.Mamontovo renginį jis finansuosiantis iš savo kišenės. 

Taupymo programa

Peržiūrint programas ir VEKS valdymą ketinama sutaupyti apie 2 mln. administracinių išlaidų.  „Bus patvirtinta nauja, suderinta renginių programa. Taip pat optimizuosime valdymą. Šiuo metu svarbiausia yra įgyvendinti renginius“, – tikino naujasis VEKS vadovas Rolandas Kvietkauskas.

VEKS ketina atleisti 11 iš 43 darbuotojų, peržiūrėti skyrių funkcijas.

„Sumažinus administravimą sutaupyti pinigai bus skiriami papildomoms programoms. Darbuotojų kolektyvas taip pat bus mobilus – jų įstaigoje dirbs tiek, kiek tuo metu tikrai reikės“, –aiškino R.Kvietkauskas. Tikimasi, kad programai pavyks pasitelkti ir kelias savivaldybės įmones, kitus miesto išteklius ir darbuotojus. To griebtis esą verčia sumažėjęs finansavimas.  VEKS programai savivaldybė šiemet vietoj žadėtų 13 mln. skirs  5 mln. Lt.

„Reikės padengti 2 mln. Lt susidariusią VEKS skolą, kitų pinigų ieškosime. Bandysime pritraukti privačių rėmėjų“, – ne pirmą sykį kartojo G.Babravičius.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min