Dabar populiaru
Publikuota: 2011 lapkričio 10d. 15:26

Gatvių valymas ir barstymas druska Kaune pabrango 20 proc.

Sniego mašinos valo kelius.
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr. / Sniego mašinos valo kelius

„Kauno švara“ ir šiemet valys bei barstys laikinosios sostinės gatves žiemos periodu. Ketvirtadienį miesto tarybos posėdžio metu buvo patvirtinti nauji šių paslaugų įkainiai.

Važiuojamosios gatvės dalies barstymas šlapios druskos mišiniu už 1 tūkst. kv. m. kainuos 15 Lt, sniego valymas – 14,57 Lt, įkalnių nuvalymas ir barstymas kainuos 32,12 Lt.

„Pernai savivaldybė bendrovei „Kauno švara“ už šias paslaugas sumokėjo 3,5 mln. litų. Bendrovė, išanalizavusi praėjusios žiemos sezono gatvių priežiūros rezultatus, priskaičiavo išaugusią degalų kainą ir druskos pabrangimą bei pasiūlė savivaldybei kai kuriuos įkainius padidinti, o kai kuriuos sumažinti. Pritarus naujiems įkainiams, savivaldybė už paslaugas mokės 15–20 proc. daugiau“, – sakė Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis.

Miestas nepasiruošęs žiemai

Miesto ūkio klausimus kuruojantis mero pavaduotojas Kęstutis Kriščiūnas apgailestavo, kad Kaunas yra visai nepasiruošęs žiemos sezonui.

„Neturim nei druskos, nei įrangos, tačiau sprendimą būtina priimti šiandien. Daugelis nuogąstauja, kad taryba didina įkainius, bet tai nėra naujas tarifas. 2008–2009 m. gatvių barstymo konkursą buvo laimėjusi bendrovė „Kelių remonto grupė“. Ji gatves barstė už 15 litų. Kriziniu laikotarpiu administracijai pavyko šį įkainį sumažinti 20 proc. Dabar vėl grįžtame prie to paties įkainio“, – teigė mero pavaduotojas K.Kriščiūnas.

Visi tarybos nariai vienbalsiai pritarė, kad bendrovė ruoštis žiemos sezonui pradėjo per vėlai. Pasak politikų, sprendimus reikėjo priiminėti jau pavasarį, o iki šiol bendrovė neturi nei druskos, nei naujos technikos gatvių barstymui.

„Įmonė privalo dirbti savarankiškai ir ūkiškai. Konkursus reikėjo skelbti dar pavasarį, o ne dabar, kai jau reikia barstyti gatves. Mes negalim sau leisti rizikuoti žmonių gyvybe, todėl turime priimti sprendimus kuo skubiau“, – kalbėjo Tarybos narys Vygantas Gudėnas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Ekspertai pataria
Gerumu dalintis gera

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

19:28
00:40
22:17

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min