Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 15d. 21:04

Gauti atliekų konteinerį Vilniuje – sunkiau nei Rusijos vizą

Konteineriai prie individualių namų Santariškėse
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Konteineriai prie individualių namų Santariškėse

Vilniuje seną namą įsigijęs ir jį susiremontuoti pasiryžęs Andrius Petkus nustebo sužinojęs, kad už atliekų išvežimą turės mokėti ir tada, kai name negyvenama. Tačiau užsisakęs konteinerį jis nustebo dar kartą – paaiškėjo, kad laukti jo reikės apie mėnesį. Tiek esą netrunka Rusijos vizą ar naują pasą pasigaminti. „Vilniaus atliekų sistemos administratorius“ (VASA) teisinasi, kad tai tik nemalonus sutapimas.

A.Petkus 15min pasakojo namą įsigijęs prieš metus. Namas senas, jam reikia renovacijos, tad per metus buvo parengtas ir suderintas rekonstrukcijos projektas.

„Pradėjus ruoštis darbams užsakiau atliekų konteinerį. Turbūt smulkmena, kad už visus tuos metus net neturint konteinerio man reikėjo mokėti už tariamą šiukšlių išvežimą, operatorė iš VASA paaiškino, kad įstatymai tokie, tebūnie, – ironijos nestokoja vilnietis. – Tad po apmokėjimo už metus „vežiotas“ atliekas, gegužės 16 d. sėkmingai užpildžiau prašymą konteineriui gauti. Gavau patvirtinantį pranešimą, kad jis bus pristatytas per 20 darbo dienų. Žmonės brangūs, per 20 darbo dienų! Kas tai?“

Gavau patvirtinantį pranešimą, kad jis bus pristatytas per 20 darbo dienų. Žmonės brangūs, per 20 darbo dienų!

Toks ilgas pristatymo laikas vyrą tikrai nustebino, jo manymu, situaciją galima palyginti, tarkim, su atėjimu į kavinę, kai maisto tenka laukti ypač ilgai: „Turbūt kiekvienas esame šmaikštavę, kad restorano darbuotojai išėjo gaudyti žuvies (jei ji buvo užsakyta) arba, jei užsisakėme vištienos patiekalą, – išvažiavo į turgų pirkt vištos, kol dar ją nupeš, paruoš, tai dar užtruks valandėlę ir pan.“

Taip ilgai laukti konteinerio, anot Andriaus, jam atrodo panašiai, todėl belieka pašmaikštauti, kad dabar įstaigos darbuotojai vaikšto po Vilnių ir renka plastikinius buteliukus, pakankamai jų surinkus bus galima išlieti konteinerį. Na ir, kaip ironizuoja vilnietis, suorganizuoti viešą konkursą, kurio metu bus išrinkta, kad pristatys klientui konteinerį į namus.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Konteineriai prie individualių namų Santariškėse
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Konteineriai prie individualių namų Santariškėse

„Akivaizdu, kad darbas rimtas, sudėtingas. O tokį dokumentą kaip kad Lietuvos Respublikos piliečio pasas ar tapatybės kortelė ar kad ir kokią vizą į Rusiją įmanomą pasidaryt net per vieną dieną! Birželio 10 d. vėl paskambinus į VASA ir po 16 minučių laukimo kol kas nors atsilieps (nes: „Atsiprašome, šiuo metu visi specialistai užimti, maloniai prašome palaukti“) man pasakė, kad konteinerio išdavimas trunka mėnesį. Užsiėmę, matyt, žmonės, nieko nepridursi, rūpinasi klientais... Na ką, laukiu toliau“, – nestokodamas sarkazmo kalbėjo Andrius.

VASA tvirtina, kad ne visada klientams tenka laukti taip ilgai – tiesiog aplinkybės tokios susiklostė.

„Š.m. gegužės mėnesį atliekų vežėjai turėjo trikdžių dėl mišrių komunalinių atliekų konteinerių įsigijimo, dėl šios priežasties konteinerių pristatymas gyventojams galėjo vėluoti. Įprasta tvarka gyventojus informuojame, jog konteinerio pastatymo terminas yra iki 20 d.d., bet faktiškai jis pastatomas per savaitę ar dvi“, – teigė VASA atstovai.

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Parašykite atsiliepimą apie 15min