TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Gavę patalpas, įkurtų Sąjūdžio muziejų

Artimiausiame posėdyje Vilniaus miesto savivaldybė svarstys ar patenkinti Lietuvos Sąjūdžio prašymą jo patalpas perduoti valstybei.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Artimiausiame posėdyje Vilniaus miesto savivaldybė svarstys ar patenkinti Lietuvos Sąjūdžio prašymą jo patalpas perduoti valstybei.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Gedimino prospekto pradžioje įsikūręs Lietuvos Sąjūdis savo žinion netrukus gali gauti patalpas, kuriose organizacija veikia. Taip nutiks, jei Vilniaus miesto taryba nuspręs keletą metų Sąjūdžio prašomas dabar jai priklausančias patalpas perduoti valstybės žinion.

„Sąjūdžio įkūrimo 20-mečio proga pateikėme prašymą dėl patalpų perleidimo Vyriausybei, ir ši pernai buvo pradėjusi judinti klausimą, tačiau nespėjo iki savo kadencijos pabaigos jo užbaigti ir viskas vėl nurimo“, – pasakojo Lietuvos Sąjūdžio pirmininkas Rytas Kupčinskas.

„Iki šiol Sąjūdis naudojosi patalpomis, kurios jam buvo pagal panaudos sutartį suteiktos savivaldybės“, – sakė Vilniaus savivaldybės Turto departamento direktorius Kazys Zulonas.
Savivaldybės Turto departamento direktoriaus pavaduotojas Vytautas Grinius teigė, kad Lietuvos Sąjūdis jau 6-erius metus prašo Vyriausybės bei savivaldybės, kad tos patalpos visateisiškai priklausytų jiem.

Per kelis Gedimino prospekte esančio pastato aukštus įsikūręs Lietuvos sąjūdis gavęs savo nuosavybėn patalpas, jose planuoja įsteigti muziejų.

„Šis pastatas yra istorinis ir svarbus, mat čia gimė ne tik pirmosios realios idėjos kovoti už nepriklausomybę, čia taip pat būrėsi pirmieji žaliaraiščių būriai. Turime išsaugoję daugybę istorinių vertybių“, – pasakojo R.Kupčinskas.

Pasak jo, džiaugtis dar anksti – sprendimui visų pirmą turi pritarti miesto taryba, o paskui Vyriausybė.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min