Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Gazprom“ ir Kauno valdžios derybose pasiektas kompromisas

Elektrinė
15min/Eriko Ovčarenko nuotr. / Elektrinė
Šaltinis: 15min
0
A A

Kauno termofikacijos elektrinę (KTE) valdantis Rusijos dujų koncernas „Gazprom“ galės didinti investicijas į naujos šiluminės elektrinės statybą Kaune.

Ketvirtadienį bendrovėje „Kauno energija“ vykusiame „Gazprom“ Energetikos plėtros valdybos viršininko Deniso Fiodorovo, KTE ir UAB „Kauno energija“ vadovų susitikime nuspręsta investuotojams leisti didinti anksčiau planuotas investicijas ir suderinti naują jų įgyvendinimo grafiką. 

„Atvykome pranešti „Gazprom“ valdybos sprendimą, kad Kauno mieste tikrai bus statoma nauja šiluminė elektrinė. Derybų metu norime patikslinti investicijų formas ir įgyvendinimo grafiką“, – susitikime sakė D.Fiodorovas.

Jame dalyvavęs Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas patvirtino, kad miestui svarbus naujos šiluminės elektrinės atsiradimas, taip pat tai, kad į Kauną ateitų naujų investicijų. Tačiau svarbiausia – kad gyventojams  išliktų mažos šilumos kainos.

2003 metais pasirašyto „Kauno energijos“ ir KTE investicinio susitarimo patikslinimai bei pakeitimai bus patvirtinti artimiausiu metu.

Pasak Kauno elektrinės, kuri įgyvendina investicinį projektą, vadovo Rimando Stonio, naujos šiluminės elektrinės galingumas sieks apie 320  megavatų. Planuojama, kad naujoji elektrinė pradės veikti 2013 metų pradžioje. „Šiuo metu baigiamas konkursas dėl techninio konsultanto pasirinkimo naujos elektrinės statyboms. Vyksta derybos su bankais dėl projekto finansavimo, susitikimai su būsimais rangovais bei kiti darbai“, – sakė R.Stonys.

Susitikimo dalyviai taip pat sutarė, kad abiem investicinio susitarimo pusėms turi būti nustatytos garantijos ir  padidintos baudos už galimą įsipareigojimų nevykdymą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min