Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gedimas aptemdė TV bokštą

Tamsoje skendėjo TV bokštas
Gedimino Gasiulio/„15min.lt“ nuotr. / Tamsoje skendėjo TV bokštas
Šaltinis: 15min
0
A A

Sutrikus elektros tiekimui trečiadienio naktį užgeso sostinės televizijos bokštas. Su visa apšvietimo sistema išsijungė ir lėktuvus apie pastato aukštį įspėjantys prožektoriai.

326 metrų aukščio statinys tamsoje stūksojo keletą valandų.

„Dėl elektros tiekimo sutrikimo sutriko TV bokšto apšvietimas. Bokšte kiekvieną naktį budi specialistas, kuris stebi ir užtikrina, kad apšveitimo sistemos veiktų. Pastebėjęs, kad elektra dingo, darbuotojas nedelsdamas iš naujo įjungė apšvietimo sistemą“, –  pasakojo  Lietuvos radijo ir televizijos centro Komunikacijos vadovė Gintarė Rimkuvienė.  Dieną visos bokšto sistemos buvo dar kartą patikrintos, tačiau gedimų nerasta. Virš TV bokšto draudžiama skraidyti, todėl lėktuvai tikrai negalėjo už neapšviesto statinio užkliūti.

Specialistų teigimu, aptemęs bokštas grėsmės lėktuvų eismui nesukėlė.

„Virš TV bokšto draudžiama skraidyti, todėl lėktuvai tikrai negalėjo už neapšviesto statinio užkliūti. Vis dėlto pastato savininkai, pastebėję, kad neveikia signaliniai žibintai, privalo nedelsdami apie tai pranešti ir gedimą pašalinti“, – aiškino Civilinės aviacijos administracijos Aerodromo skyriaus vadovas Saulius Paulauskas.

Lėktuvus įspėjančiais specialiais signaliniais žibintais pastatai turi būti paženklinti, jei jų aukštis viršija 100 metrų. Apytikriai tokio aukščio yra standartinis  34 aukštų pastatas. Tokio dydžio statinių Vilniuje netrūksta – tai dangoraižiai ir miesto namų bei gamyklų kaminai.

„Išimtis taikoma pasienio zonose esantiems statiniams, čia jau nuo 30 metrų aukščio privalomas pastatų ženklinimas signaliniais žibintais. Tokia pati tvarka taikoma pastatams, esantiems oro uosto apsaugos zonoje“, – sakė S.Paulauskas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 TV
Parašykite atsiliepimą apie 15min