Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gediminas Grina: laikas ieškoti naujo VSD generalinio direktoriaus

Gediminas Grina
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Gediminas Grina
Šaltinis: Lrt.lt
0
A A

Valstybės saugumo departamento vadovas Gediminas Grina LRT tiesioginio eterio metu teigė, jog „pats laikas solidžiai rūpintis naujo vadovo paieška.“

Žurnalisto paklaustas, kada galima sulaukti galutinio sprendimo, VSD vadovas teigė, jog „negali būti taip, kad departamentas liktų be vadovo.“ Tai, pasak G.Grinos, turi būti koordinuotas veiksmas.

„Tai nėra mano asmeninis klausimas. Aš iš principo nebesvarstau šito klausimo. Aš pats sau turiu sprendimą“, – LRT laidoje „Laba diena, Lietuva“ komentavo G.Grina. Žurnalisto perklaustas, ar jau reikėtų ieškoti naujo vadovo, G. Grina atsakė „taip“.

VSD vadovas teigė, jog jam asmeniškai prezidentė atsistatydinti nesiūlė. 

„Manau, kad negali vadovai būti labai ilgai pozicijose, nors, tiesą pasakius, yra nustatytos kadencijos. Žvalgybos įstatyme yra labai aiškiai apibrėžtos kadencijos, bet kiekvienas asmuo gali priimti sprendimą savo noru“, – sakė G.Grina.

Žurnalisto paklaustas, kada pradėjo girdėti kritiką iš prezidentūros, G.Grina atsakė, jog „faktiškai paskutiniais metais.“

Žurnalisto paklaustas, kada pradėjo girdėti kritiką iš prezidentūros, atsakė, jog „faktiškai paskutiniais metais.“ „Kalbant apie Seimą, paskutinį mėnesį ketvirtą kartą man asmeniškai kaip departamento vadovui pristatyti ataskaitą, tai nė vieno karto iš tų keturių nesu gavęs jokių priekaištų iš parlamentinę kontrolę vykdančios institucijos – tai ir buvusio Seimo, ir dabartinio“, – LRT eteryje kalbėjo VSD vadovas.

Sulaukė skaudžios prezidentės kritikos

Šių metų kovą LRT laidai „Teisė žinoti“ šalies vadovė Dalia Grybauskaitė kritikavo VSD ir sakė, kad šioje institucijoje reikia permainų.

„VSD kol kas nepateisina nei darbu, nei rezultatais jokių lūkesčių, būtent todėl, kad kol kas įsivaizduoja savo darbą tik nereikšmingų arba tikrai nesvarbių pažymų rašymu ir didelių slaptumo lygio žymų uždėjimu. Tai yra praktiškai saugo save nuo atsakomybės arba nuo kažkokių prieš Lietuvą nukreiptų veiksmų prevencijos. Taigi nėra gerai ir tai taip pat paralyžiuoja visą VSD darbą. Šiuo metu, kai yra tikrai sudėtinga situacija valstybėje, aš matau, kad ši organizacija labiau užsidarinėja ir izoliuojasi nuo atsakomybės, todėl didelės naudos man ar kam nors priimant svarbius sprendimus tikrai nėra“, – tuomet sakė prezidentė.

Anot jos, VSD būtinos permainos, taip pat ir įstatymų pataisos, aiškiau apibrėžiant šios tarnybos atsakomybę.

VSD generalinis direktorius G.Grina šiose pareigose dirbti pradėjo 2010 m. balandžio 12 dienos.

Lrt.lt
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min