Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gediminas Kirkilas: Rusijai nėra ko pykti ant Ukrainos

Gediminas Kirkilas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Gediminas Kirkilas
Šaltinis: Žinių radijas
0
A A

Seimo Europos reikalų komiteto pirmininkas Gediminas Kirkilas sako, kad Kremlius dabar svarsto, kaip toliau elgtis su Ukraina.

„Matau tam tikrų pozityvių poslinkių. Susidaro įspūdis, kad naujasis Ukrainos prezidentas imasi teisingų žingsnių, teisingos, gana atsargios, bet pakankamai ryžtingos taktikos. Jo pagrindiniai siekiai, mano požiūriu, sudėlioti atsakingai“, – teigė politikas.

„Jis neiškėlė sau neįgyvendinamų uždavinių. Panašu, kad oponentai, šiuo atveju – Rusija, nelabai turi ką pasakyti ar apkaltinti. Atrodo, kad yra požymių, jog viskas gali stabilizuotis. Nėra jokio pagrindo, kad situacija nesikeistų į gera, jeigu pati Rusija to nenorės“, – „Žinių radijo“ laidoje „Dienos klausimas“ sakė politikas.

G. Kirkilo nuomone, tvirtas P.Porošenkos požiūris dėl Asociacijos sutarties pasirašymo neturėtų pastūmėti Ukrainos į ekonominį konfliktą su Rusija.

Pašnekovas pasakojo, kad viena iš didžiausių klaidų ES santykiuose su Rusija buvo tai, kad šalys nekreipė dėmesio į nedemokratinius procesus.

„Tai nėra konfliktas, nebent pati Rusija taip norėtų šią situaciją matyti. Šiuo atveju Ukraina įgyja gana dideles laisvos prekybos su ES galimybes, iš dalies jos jau yra ir dabar, nežinau, kodėl Rusijai tai turėtų būti nenaudinga. Kitas dalykas – bandoma priešpastatyti paskubomis sukurtą Eurazijos sąjungą, bet neaišku, kokios yra prekybos sąlygos į tą pusę“, – teigė jis.

Pašnekovas pasakojo, kad viena iš didžiausių klaidų ES santykiuose su Rusija buvo tai, kad šalys nekreipė dėmesio į nedemokratinius procesus.

„Mano požiūriu, čia yra pati didžiausia klaida. Rusija šiuo metu eina kita kryptimi, remiamasi įvairiais ideologizuotais argumentais, ką Rusijoje nesunku padaryti, po tuo slypi tik vienas dalykas – kaip galima labiau suvaržyti žmonių laisvę ir galimybes pasireikšti. Režimas verčia tai daryti, nes Rusijos eknominė padėtis yra labai prasta, tai reiškia, kad tos laisvės bus varžomos ir toliau“, – sakė G. Kirkilas.

Žinių radijas
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min