Dabar populiaru
Publikuota: 2012 birželio 9d. 14:00

Gedimino prospektas virto laikinu parku

Gedimino prospektas pažaliavo
Luko Balandžio nuotr. / Gedimino prospektas pažaliavo

Šeštadienį pagrindinė sostinės gatvė – Gedimino prospektas neatpažįstamai pasikeitė: virto žaliuojančiu parku. Savaitgalį Vilniuje vyksta renginys „Parkuok kitaip“, kviečiantis vilniečius ir sostinės svečius linksmintis atvirame ore.

Gedimino prospekto dalis nuo Kudirkos aikštės iki Katedros aikštės buvo padengtas dirbtine veja. Neįprastai atrodo ir Vilniaus bei Trakų gatvės – čia įrengtos laikinosios žaliosios zonos – mažieji parkai.

Šiose gatvėse galima paskanauti gero maisto, apžiūrėti menininkų darbus, vyksta knygų mainai.

Gedimino prospekte nuo ryto vyksta taiči, kalanetikos mankštos, žaidžiamas badmintonas, stalo futbolas, gatvės gimnastikos, lindyhopo šokėjų pasirodymai.

Šeštadienį Lietuvos skautai moko, kaip išgyventi miesto džiunglėse, vyks vaikų kūrybinės dirbtuvės.

Sekmadienį renginio organizatoriai suaugusiuosius kvies žaisti krepšinį, o vaikus – skaityti knygas kartu su įžymybėmis. Taip pat vyks šachmatų čempionatas bei salsos šokių pasirodymai.

Anot organizatorių į kūrybinį „Parkuok kitaip“ procesą įsitrauks architektūros ir dizaino studentai bei profesionalai, menininkai, sporto entuziastai, ekologinių idėjų skleidėjai, miesto bendruomenių atstovai ir Vilniaus miesto savivaldybė. Renginio metu bus kviečiama diskutuoti žalio miesto temomis.

Vilniečiai parkuose jaučiasi nesaugiai

„Parkuok kitaip“ organizatorė Vilniaus Gedimino technikos universiteto dėstytoja Inga Urbonaitė interviu 15min.lt anksčiau sakė, kad akcijos iniciatoriai nesiūlo naikinti automobilių stovėjimo aikštelių ir vietoj jų kurti naujas žaliąsias zonas.

I.Urbonaitės manymu, galima rasti kitokių sprendimų – tvarkyti esančiu parkus, kurti infrastruktūrą, kad žmonės pajustų, jog lauke galima rasti daugybę veiklos.

Ji taip pat sakė, jog viena didžiausių problemų – vilniečiai parkuose, o ypač miškeliuose, jaučiasi nesaugiai. Taip pat jie pasigenda veiklos įvairovės, trūksta dėmesio neįgaliesiems, senjorams, mamoms su mažais vaikais. Rekreacinių vietų sistema Vilniuje lyg ir egzistuoja, tačiau yra fragmentiška. O labiausiai poilsio erdvių trūksta ten, kur didžiausia gyventojų koncentracija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Video

01:22
00:55
00:39

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Namų šefas

Konkursas
Konkursas

Visi į lauką!

Parašykite atsiliepimą apie 15min