Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gedimino prospekto trinkelių detektyvas tęsiasi: panašių trinkelių rasta ir Balsių parke

Gedimino prospekto trinkelės atsidūrė Balsiuose, bendruomenės parke.
Vilniaus saviv. nuotr. / Gedimino prospekto trinkelės atsidūrė Balsiuose, bendruomenės parke.
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus savivaldybės sekliai toliau darbuojasi ieškodami senųjų Gedimino prospekto trinkelių. Penktadienio rytą trinkelių buvo rasta Balsių parke, tačiau paaiškėjo, kad jos čia atsidūrė oficialiai.

Balsių parke gulinčios trinkelės yra lygiai tokios pat, kokiomis iki rekonstrukcijos buvo išgrįstas Gedimino prospektas. Anot savivaldybės atstovų, matosi, kad jomis važinėjo automobiliai, buvo nupieštos pėsčiųjų perėjos, dviračių takai. Matyt, tai sukėlė įtarimų ir gyventojams, kurie išgirdę raginimą informuoti apie pastebėtas vietas, kur panaudotos senosios raudonojo granito ir juodojo bazalto plytelės iš Gedimino prospekto, taip ir pasielgė.

Tačiau paaiškėjo, kad Balsių bendruomenė trinkelių gavo legaliai. Dalis buvo panaudota šalia naujosios Balsių mokyklos, dalis palikta takui Balsių parke. Kaip tik tos trinkelės ir krito į akį apie jas pranešusiems asmenims.

Keli pranešimai pasirodė esą klaidingi ir ketvirtadienį. Lygiai tokių pačių plytelių, kokiomis buvo iki rekonstrukcijos išklotas Gedimino prospektas, rasta tik Vievyje esančios kavinės „Keturios sostinės“ kieme. Anot Vilniaus savivaldybės Miesto ūkio ir transporto departamento atstovo Gintauto Niauros, ten paklota apie 600 kv.m trinkelių. Esą sutampa ir datos – kavinė atidaryta 2006-aisiais, kai buvo pats Gedimino prospekto rekonstrukcijos įkarštis.

Informacijos, kad trinkelės rekonstrukcijos metu būtų pardavinėjamos visiems norintiems, nėra. Tarkim, Bernardinų bažnyčiai leista trinkelių įsigyti tik leidus miesto vadovybei.

Apie tai, kad po renovacijos dingo apie 9 tūkst. kv.m senųjų prospekto trinkelių, A.Zuokas prabilo trečiadienio rytą apsilankęs Seimo Antikorupcijos komisijos posėdyje. Esą iš viso plytelių buvo apie 16 tūkst. kv.m, 5 tūkst. kv.m pakloti kitur, dar 2 tūkst. kv.m yra sandėlyje, o kur likusi dalis – niekas nežino.

Buvęs sostinės vicemeras ir „Vilniaus kapitalinės statybos“ direktoriaus pavaduotojas Stanislovas Šriūbėnas, kurio vardas nuolat minimas kaip vieno iš kaltininkų dėl nekokybiškos prospekto renovacijos, tvirtina, kad plytelės negalėjo dingti, nes didžioji jų dalis buvo sutrupėjusi, tad galbūt paprasčiausiai buvo susmulkintos ir panaudotos sostinės gatvių tiesimui. G.Niaura užtikrino, kad tokių duomenų nėra.

Vilniaus saviv. nuotr./Trinkelės Balsiuose
Vilniaus saviv. nuotr./Trinkelės Balsiuose

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min