Dabar populiaru
Publikuota: 2012 balandžio 25d. 18:24

Gedimino prospekto trinkelių ieškos speciali darbo grupė

Gedimino prospekto trinkelės atsidūrė Balsiuose, bendruomenės parke.
Vilniaus saviv. nuotr. / Gedimino prospekto trinkelių paieškos kol kas bevaisės.

Vilniaus savivaldybė nenuleidžia rankų ir tęsia senųjų Gedimino prospekto trinkelių paieškas. Dabar tai darys specialiai sukurta darbo grupė. Kol kas tariamų vagių rasti nepavyko – patikrinę kelias vietas, apie kurias kaip įtartinas pranešė gyventojai, savivaldybės darbuotojai liko it musę kandę.

Specialią darbo grupę, kuri aiškinsis, kur buvo panaudotos Gedimino prospekto rekonstrukcijos metu išardytos senosios juodo bazalto trinkelės, sudarė Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius Valdas Klimantavičius. Jai vadovaus administracijos direktoriaus pavaduotojas Jonas Urbanavičius.

Darbo grupė įpareigojama ne tik išsiaiškinti, kiek juodojo bazalto trinkelių buvo išardyta atliekant Gedimino prospekto rekonstrukciją, nustatyti pagal turimą informaciją, kokiomis aplinkybėmis, kur ir kiek juodojo bazalto trinkelių buvo panaudota. Esant pagrindui darbo grupė taip pat turės iki 2012 m. gegužės 2 d. parengti kreipimąsi į Lietuvos Respublikos prokuratūrą dėl juodojo bazalto trinkelių dingimo aplinkybių nustatymo.

Savivaldybės atstovai jau gavo kelis pranešimus apie neva išklotas Gedimino prospekto trinkeles kitose vietose, tačiau dauguma atvejų nepasitvirtino. Išsamiau pasidomėjus paaiškėdavo, kad trinkelės arba buvo įsigytos legaliai, arba tokių nurodytuose kiemuose iš viso nebuvo. Įtarimų vis dar kelia tik šalia Vievio esančios kavinės kiemas, kurio grindinio trinkelės Vilniaus savivaldybės specialistams pasirodė lygiai tokios pat, kokios iki rekonstrukcijos buvo Gedimino prospekte.

Apie tai, kad po renovacijos dingo apie 9 tūkst. kv.m senųjų prospekto trinkelių, Vilniaus meras Artūras Zuokas prabilo praeitos savaitės vidury apsilankęs Seimo Antikorupcijos komisijos posėdyje. Esą iš viso plytelių buvo apie 16 tūkst. kv.m, 5 tūkst. kv.m pakloti kitur, dar 2 tūkst. kv.m yra sandėlyje, o kur likusi dalis – niekas nežino.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min