Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gegužės 1-ąją – eitynės Kaune ir Vilniuje

Mitingas ir riaušės prie Seimo sausio 16 d., dviprasmiškas plakatas
A.Opulskio ir K.Juškos nuotr. / Mitingo plakatas
Šaltinis: 15min
0
A A

Gegužės 1-osios vidurdienį Laisvės alėjoje ne tik prasidėjo Gatvės muzikos dienos renginiai, bet ir paminėta Tarptautinė darbo diena.

12 val. Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ nariai surengė eiseną Laisvės alėja iki Kauno miesto savivaldybės, kur perskaitė iš anksto parengtą rezoliuciją.

Eisenos dalyviai judėjo užsidėję grandines ant rankų. Pasak jų, tai simbolizuoja įsigalintį Vyriausybės reketą ir diktatą.

„Didinami mokesčiai, augantys akcizai ir nesiskaitymas su dirbančiųjų teisėmis, šiandien Seimo valdančiajai daugumai, tapo norma. Mes pareiškiame, kad guminės kulkos ir ašarinės dujos pavartotos praeitais metais sausio mėnesį tiksliai atspindi vis labiau įsigalinčią vyriausybės prievartą prieš civilizuotų žmonių demonstracijas“, – rašoma „Sandraugos“ šeštadienį išplatintame pranešime.

Tarptautinė darbo diena šeštadienį minima ir Vilniuje. Kaip rašo BNS, sostinėje įvairių profesinių sąjungų ir kitų organizacijų atstovai eisenoje nuo Seimo iki Vyriausybės ir mitinge V.Kudirkos aikštėje tikisi sulaukti bent 2 tūkst. dalyvių.

Pasak vieno iš renginių Vilniuje organizatorių, Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininko Artūro Černiausko, Gegužės 1-osios eisena ir mitingas su trimitais bei šokėjomis: tik pirmas žingsnis kovojant su profsąjungų netenkinančiais darbo santykių liberalizavimo planais.

„Mes sakome, kad Gegužės 1-oji yra pirmas pagrūmojimas pirštu ir mes neatsisakome visų teisėtų protesto priemonių. Jei toliau valstybės problemos bus sprendžiamos dirbančiųjų sąskaita, naudojant jų kišenę, naudojant jų darbo laiką, darbo teises, mes imsimės visų teisėtų priemonių, kad to nebūtų padaryta“, – pristatydamas renginius per spaudos konferenciją sakė A.Černiauskas.

Jo teigimu, profesinės sąjungos nesutinka su Vyriausybės siūloma sumine darbo laiko apskaita arba darbuotojo atleidimu darbdavio valia.

Leidimą šeštadienio eisenai nuo Seimo iki Vyriausybės ir mitingui V.Kudirkos aikštėje Vilniaus savivaldybė yra išdavusi Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijai (LPSK) bei Socialistiniam liaudies frontui.

Tarptautinė darbo diena yra paskelbta valstybine švente.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min