TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Seksualinių mažumų atstovai užtarimo ieško pas prezidentę (atnaujinta 13.22 val.)

Vladimiras Simonko
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vladimiras Simonko
Šaltinis: 15min
0
A A

Tarptautinės nevyriausybinės organizacijos „Amnesty International“ bei Lietuvos gėjų lygos (LGL) atstovai ketvirtadienį apsilankė prezidentūroje ir įteikė šalies prezidentei Daliai Grybauskaitei adresuotus 14,5 tūkst. parašų, raginančių neuždrausti šeštadienį Vilniuje turinčių vykti seksualinių mažumų eitynių.

„Paprašėme savo organizacijos narių iš viso pasaulio pasirašyti šią peticiją, nes esame išties susirūpinę, kad numatytos „Baltic Pride“ eitynės neįvyks. Jei taip nutiks, tai bus žmogaus teisių pažeidimas, o Lietuva, remiantis tarptautine teise, yra įsipareigojusi ginti visus žmones šioje šalyje. Štai kodėl pasirašėme šią peticiją. Peticiją vis dar galima pasirašyti ir bus galima tai padaryti iki tol, kol „Baltic pride“ įvyks“, – žurnalistams sakė „Amnesty International“ atstovė iš Danijos.

Ji pabrėžė, esą organizacijos atstovai visame pasaulyje yra „šokiruoti“ dėl Lietuvoje susiklosčiusios situacijos, ir atkreipė dėmesį, jog būdama Europos Sąjungos narė, ji privalo užtikrinti susirinkimų ir kalbos laisvę visiems žmonėms. 

Savo ruožtu Lietuvos gėjų lygos (LGL) pirmininkas Vladimiras Simonko akcentavo, esą surinkti parašai rodo, kad „viso pasaulio žmogaus teisių atstovai tikrai stebi situaciją Lietuvoje ir tiki, kad teisingumas bei pagrindinės žmogaus teisės nugalės“.

Tikisi, kad prokuroras persigalvos

Paklaustas, ko tikisi iš šalies vadovės, V.Simonko pareiškė manąs, kad D.Grybauskaitė, nors ir negali kištis į teismų darbą, galėtų padėti išspręsti situaciją pareikšdama savo nuomonę viešojoje erdvėje ir taip priversdama kai kuriuos šalies pareigūnus pakeisti savo poziciją.

„Prezidentė ne kartą pareiškė, kad ji bus tų žmonių pusėje, kurie gerbia žmogaus teises. Kaip matome, kai kurios valdžios struktūros priešinasi tų principų įgyvendinimui, todėl, manau, atėjo laikas prašyti prezidentės pagalbos. Manau, ji gali viešojoje erdvėje pareikšti poziciją ir vienaip ar kitaip (paveikti – 15min.lt) kai kurių pareigūnų apsisprendimą, kurie galbūt galėtų paiimti ir atsiimti savo skundą. O kas jam (laikinajam generaliniam prokurorui R.Petrauskui – 15min.lt) draudžia pagalvoti dabar kitaip?“ – kalbėjo V.Simonko.

Neabejoja renginio saugumu

Be to, LGL pirmininkas akcentavo, kad festivalio organizatoriai tris mėnesius bendradarbiavo su policijos pareigūnais, su jais buvo apsvarstyti visi įmanomi būsimų eitynių scenarijai. „Niekaip negaliu suprasti prokuroro žodžių, kad jis pradėjo abejoti renginio saugumu. Tai tik palieka man galimybę spėti, kieno tai žaidimai. Bet aš tikiu, kad jie greitai baigsis ir jūs galėsite išvysti žmogaus teisių demonstraciją – eitynes Lietuvoje“, – sakė V.Simonko.

Vyras akcentavo esą tikras, kad bendradarbiaujant su policija eitynių „saugumas bus užtikrintas“. Paklaustas, kaip elgsis, jei teismas penktadienį nuspręs uždrausti eitynes, LGL pirmininkas sakė turįs daug vilties, kad „Lietuvoje nugalės teisingumas ir teismo sprendimas bus mūsų naudai“. „Aš optimistas. Jei ne, mes surengsime spaudos konferenciją ir viską jums papasakosime“, – sakė V.Simonko.

Svečiai jau atvyksta į Lietuvą

V.Simonko teigė atsakingai vertinantis visą situaciją ir mąstantis apie festivalio svečių bei Lietuvos piliečių saugumą, be to, akcentavo, kad festivalio organizatoriai „nieko neteisėto tikrai nedarys“.

„Svečiai jau atvyksta, nenutraukta nė viena kelionė. Mūsų festivalis vis tiek tęsis. Pagal programą numatyta nemažai renginių, penktadienį vyks didelė konferencija, kurioje pranešimus skaitys nemažai užsienio svečių“, – sakė LGL vadovas.

Jis taip pat teigė sulaukiąs ne tik draugų, bet ir nepažįstamų žmonių stipraus palaikymo. Paklaustas, kaip vertina žiniasklaidoje paskelbtą statistiką, kuri rodo, kad net du trečdaliai šalies gyventojų nepritaria seksualinių mažumų eitynėms, V.Simonko sakė, kad „trys ketvirtadaliai – tai ne visa Lietuva“.

Gavęs laikinojo generalinio prokuroro R.Petrausko prašymą, Vilniaus apygardos administracinis teismas trečiadienį sustabdė sostinės savivaldybės išduoto leidimo eitynėms galiojimą. Seksualinių mažumų eitynių organizatoriai šį sprendimą apeliacine tvarka apskundė Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui. Šis skundas bus nagrinėjamas penktadienį. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min