Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gelbės „Meridianą“

Miesto simbolio remontui šiuo metu reikia apie 200 tūkst. lt.
15min / Miesto simbolio remontui šiuo metu reikia apie 200 tūkst. lt.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Klaipėdos savivaldybė susirūpino remonto reikalaujančiu uostamiesčio simboliui, „Meridianu“.

Šiuo laivu rūpinasi „Meridiano“ paramos fondas, prieš dešimtmetį laivą įsigijęs už simbolinį vieną litą. Pasak uostamiesčio mero Rimanto Taraškevičiaus, šiuo metu fondas turi sunkumų.

„Ieškome būdų, kaip pagelbėti laivui, nes klaipėdiečiai nesuprastų, jei nerastume kelio išsaugoti miesto simbolio – šis laivas juo jau tapo. Daviau nurodymą specialistams paruošti raštą Kultūros vertybių apsaugos departamentui, kad būtų diskutuojama dėl šio laivo įtraukimo į kultūros paveldo registrą. Vienu metu ši diskusija buvo toli pažengusi, beveik pasiekusi finišą, tačiau dėl man nežinomų priežasčių procedūra nebuvo baigta“, – kalbėjo meras. Pasak jo, įtraukus „Meridianą“ į paveldo sąrašą, per įvairius fondus būtų galima ieškoti pramos. Šiuo metu laivo iškėlimui, korpuso ir kitiems remonto darbams reikia apie 200 tūkst. litų.

Miesto simboliu tapęs laivas.
Miesto simboliu tapęs laivas.

„Pasidomėti šia tema paskatino ir regatoje dalyvavusi Suomijos ambasadorė. Būtent Suomijoje buvo pastatyta berods 60 tokių laivų, iš kurių šiandien likę tik du, vienas jų ir yra Klaipėdoje. Suomiams tai didelė vertybė ir ambasadorė išreiškė mintį, kad jie galėtų prisidėti prie šio relikto išsaugojimo. Tačiau bendrame projekte ir galime dalyvauti tik valstybei pripažinus šį objektą reikšmingu paveldui“, – sakė R.Taraškevičius.

Savivaldybė iki rugsėjo turi nustatyti reprezentacines vietas, kur klaipėdiečiai panorėję galėtų tuoktis. Svarstoma, kad viena tokių vietų galėtų būti „Meridianas“. Santuoką sudarančių asmenų sumokėtas mokestis atitektų šiam laivui.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min